środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Pisa Barczewo przed AP Ostróda w halowym turnieju piłkarskim U-10 [ZDJĘCIA]

2020-12-13 09:27:02 (ost. akt: 2020-12-13 09:33:26)
W turnieju rocznika 2010 wystąpiło sześć drużyn

W turnieju rocznika 2010 wystąpiło sześć drużyn

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji rozegrany został drugi w tym sezonie zimowym halowy turniej piłkarski zorganizowany przez Akademię Piłkarską Ostróda. W rywalizacji rocznika 2010 najlepiej spisali się 10-latkowie Pisy Barczewo.

W realiach koron wirusowych niestety mali piłkarze rywalizują bez wsparcia kibiców, ponieważ tych nie można wpuszczać na trybuny. Ale najważniejsze, że w ogóle dochodzi do jakiejkolwiek formy rywalizacji. W turnieju rocznika 2010 na parkiecie hali OCSiR współzawodniczyło sześć drużyn: Olimpia Olsztynek, Pisa Barczewo, AS Morąg, Grunwald Gierzwałd oraz AP I i AP II Ostróda.

Zaczęło się od zmagań w formule każdy z każdym. Najlepsze cztery zespoły z pierwszej fazy zakwalifikowały się do półfinału, natomiast dwie ostatnie drużyny rozegrały mecz o 5. miejsce. Przez fazę półfinałową zwycięsko przeszły Pisa Barczewo i AP I Ostróda. W finale po regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Do wyłonienia zwycięzcy turnieju rocznika 2010 potrzebne były rzuty karne. Te skuteczniej wykonywali piłkarze z Barczewa, którzy wygrali 2:1.

W meczu o 3. miejsce zmierzyły się AS Morąg z Grunwaldem Gierzwałd. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a w rzutach karnych 2:1 wygrali piłkarze z Gierzwałdu. W meczu o 5. miejsce AP II Ostróda 3:0 pokonała Olimpię Olsztynek.

Królem strzelców został Szymon Kosek (Grunwald), a najlepszym bramkarzem wybrany został Karol Maciak (AP I).

Wszyscy uczestnicy turnieju zorganizowanego przez AP Ostróda otrzymali medale i słodycze.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages