Poniedziałek, 30 listopada 2020. Imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka

Z miłości do niepodległości. Konkurs rozstrzygnięty

2020-11-16 15:51:24 (ost. akt: 2020-11-21 11:50:59)

Prace zostały zaprezentowane na wystawie w Gminnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Samborowie

Prace zostały zaprezentowane na wystawie w Gminnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Samborowie

Autor zdjęcia: Fot. Archiwum GCK-B

Gminne Centrum Kulturalno - Biblioteczne w Samborowie zaprosiło do udziału w konkursie ”Moja ojczyzna – z miłości do niepodległości”. Właśnie został rozstrzygnięty.

— Narodowe Święto Niepodległości to polskie święto, które obchodzone jest corocznie 11 listopada. Dla młodych osób są to czasy bardzo odległe, które staramy się im przybliżać poprzez różnego rodzaju formy artystyczne: opowieści, obrazy, zdjęcia, filmy, wystawy historyczne czy konkursy — mówi Marta Żeberek z GCK-B w Samborowie.

Rozstrzygnięty został gminny konkurs plastyczny pt.”Moja ojczyzna – z miłości do niepodległości”. Konkurs co roku cieszy się dużym zainteresowaniem i również w tym roku uczestnicy nie zawiedli i bardzo licznie wzięli w nim udział. Jak ogromne jest serce uczestników dla Polski i ich patriotyzm, świadczą oryginalne, pomysłowe i piękne prace konkursowe wykonane różnymi technikami plastycznymi. To spośród nich, jury konkursowe oceniając pomysłowość w ujęciu tematu, walory artystyczne i estetyczne wyłoniło zwycięzców. Po odbiór dyplomów i nagród GCK-B zaprasza w godz. 8 -16, oczywiście w reżimie sanitarnym.

• Kategoria przedszkole
I miejsce Julia Kwiatkowska Zespół Szkół w Samborowie, II Marcelina Gorzkowska Szkoła Podstawowa w Idzbarku, Maja Puciłowska, Piotr Puciłowski Zespół Szkół w Samborowie, III miejsce Kacper Piontkowski Zespół Szkół w Samborowie, Anna Czerwińska Przedszkole w Starych Jabłonkach.
Wyróżnienia: Piotr Pieczywek Szkoła Podstawowa w Idzbarku, Maja Burzycka Szkoła Podstawowa w Durągu, Dominika Figarska Zespół Szkół w Samborowie, Julia Teska Zespół Szkół w Samborowie, Miłosz Demusz Przedszkole w Starych Jabłonkach, Amelia Kobylińska-Kuczyńska Zespół Szkół w Samborowie, Marcin Smolak Szkoła Podstawowa w Idzbarku, Laura Josef Szkoła Podstawowa w Idzbarku, Daniel Rogoziński Szkoła Podstawowa w Durągu, Alicja Kwiatkowska Zespół Szkół w Samborowie, Julia Mańkowska Szkoła Podstawowa w Idzbarku, Tomasz Bugowski Zespół Przedszkolno-Szkolny w Tyrowie, Kacper Braun Szkoła Podstawowa w Idzbarku, Tomasz Kacprzyk Szkoła Podstawowa w Idzbarku, Karol Gregorczyk Szkoła Podstawowa w Idzbarku, Igor Cyrkler Szkoła Podstawowa w Durągu, Kamil Spychała Szkoła Podstawowa w Durągu, Hanna Blajda Zespół Szkół w Samborowie, Hubert Rogoziński Szkoła Podstawowa w Durągu, Ola Skrzyńska Zespół Szkół w Samborowie, Borys Pietrzak Przedszkole w Starych Jabłonkach, Wiktor Skrzyński Zespół Szkół w Samborowie, Lena Kwiatkowska Przedszkole w Starych Jabłonkach, Aleksander Rybak Przedszkole w Starych Jabłonkach, Antek Burda Przedszkole w Idzbarku, Amelia Pińska z mamą Idzbark,

• Kategoria klas I – III
I miejsce Natalia Rochnińska Szkoła Podstawowa w Idzbarku i Blanka Kamińska Szkoła Podstawowa w Szyldaku, II Antonina Gajewska Szkoła Podstawowa w Idzbarku i Tomasz Kwiatkowski Zespół Szkół w Samborowie, III Piotr Mikołajczyk Zespół Szkół w Samborowie,
i Lena Krajewska Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie.
Wyróżnienia: Amelia Neumann Zespół Szkół w Samborowie, Kornelia Nowicka Szkoła Podstawowa w Idzbarku, Lena Kugler Szkoła Podstawowa w Durągu, Maja Dobkiewicz Zespół Szkół w Samborowie, Błażej Biurkowski Zespół Szkół w Samborowie, Borys Komuda Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie, Laura Lenzkowska Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie, Oliwia Wrocławska Zespół Szkół w Samborowie, Amelia Jaskorzyńska Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie, Filip Wiśniewski Szkoła Podstawowa w Durągu, Zosia Spychała Szkoła Podstawowa w Durągu,

• Kategoria klas IV-VI
I miejsce Paweł Kulesza Zespół Szkół w Samborowie i Pola Cichowska Szkoła Podstawowa w Idzbarku, II Lena Lenzkowska Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie, Aleksandra Wojtun Zespół Szkół w Samborowie i Nikola Swiderska Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie, III Wiktoria Pińska Szkoła Podstawowa w Szyldaku, Aneta Jaskorzyńska Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie, Joanna Pokorska Zespół Szkół w Samborowie i Paweł Kaczmarczyk Zespół Szkół w Samborowie.
Wyróżnienia: Dominik Kowalkowski Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie, Antonina Trzęślewicz Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie, Marysia Lendzion Szkoła Podstawowa w Zwierzewie, Jakub Wolf Zespół Szkół w Samborowie, Kacper Wrocławski Zespół Szkół w Samborowie, Lena Neumann Zespół Szkół w Samborowie, Weronika Spychała Szkoła Podstawowa w Durągu, Adrian Skiba Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie, Oskar Banacki Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie, Krystian Jarzyna Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie, Igor Witkowski Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie, Franciszek Kopaczewski Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie, Patrycja Gutwerska Szkoła Podstawowa w Durągu, Maria Czerwińska Szkoła Podstawowa w Idzbarku, Miłosz Kincel Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie, Kornelia Karaś Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie, Sebastian Czamajło Szkoła Podstawowa w Idzbarku, Weronika Czamajło Szkoła Podstawowa w Idzbarku, Łukasz Krajewski Zespół Szkół w Samborowie, Martyna Werner Zespół Szkół w Samborowie, Amelia Makrucka Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie, Hubert Trzęślewicz Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie, Tomasz Babicki Zespół Szkół w Samborowie, Marcel Perczyński Zespół Szkół w Samborowie, Marta Cichocka Zespół Szkół w Samborowie, Hania Maciejewska Szkoła Podstawowa w Zwierzewie

• Kategoria klas VII-VII
I miejsce Laura Budnicka Szkoła Podstawowa w Zwierzewie, II Jan Jasiński Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie i Martyna Cichosz Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie, III Kacper Rudnicki Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie, Nikola Kuchmeister Zespół Szkół w Samborowie i Lena Jasińska Szkoła Podstawowa w Zwierzewie.
Wyróżnienia: Alina Kukharuk Zespół Szkół w Samborowie, Filip Lisek Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie, Julia Nowak Szkoła Podstawowa w Durągu, Julia Kugler Szkoła Podstawowa w Durągu, Ola Sułowska Szkoła Podstawowa w Durągu,

• Kategoria dorośli
I miejsce Grażyna Liberadzk, II miejsce Regina Szymańska i Patryk Roszewicz, III Hanna Najdowska - wszyscy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Wygodzie.
Wyróżnienia: Anna Sonack Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie, Barbara Sznytka Wirwajdy, Roman Dąbrowski Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages