Z Motorem światła zgasły, ale Sokół Ostróda wygrał szósty mecz

2020-11-14 20:11:42(ost. akt: 2020-11-14 20:36:19)
Na kilkanaście minut w meczu z Motorem na ostródzkim stadionie zgasło światło, ale sokoli wzrok pomógł Sokołowi w zwycięstwie

Autor zdjęcia: Internet

Milionerzy z Lublina musieli przełknąć gorycz porażki na stadionie beniaminka z Ostródy. Wprawdzie wszystkim na chwilę pociemniało w oczach na stadionie przy ul. 3 Maja. Ale Sokół stanął na wysokości zadania i zrobił co należy czyli zdobył jednego gola więcej.
Zwycięstwo na Wigrami Suwałki (2:1) uskrzydliło piłkarzy ostródzkiego Sokoła. W spotkaniu 13. kolejki II ligi beniaminek z Ostródy na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja podejmował krezusów z Lublina.

Trzynastka okazała się pechowa dla stadionowej infrastruktury, ponieważ w 20. min nagle zgasły jupitery oświetlające murawę. Przerwa techniczna trwała blisko kwadrans, ale usterka została usunięta i piłkarze wrócili do rywalizacji. W tym czasie utrzymywał się bezbramkowy remis. Chwilowy brak świateł bardziej zaszkodził lubelskiemu Motorowi. Ale remis utrzymywał się do 53. min. No i podopieczni Piotra Jacka wykorzystali swoją firmową broń. Czyli rzut rożny: w polu karnym pojawił się Krzysztof Wicki, wygrał walkę o pozycję oraz wykorzystał swoje warunki wzrostowe i z głowy pokonał bramkarza Motoru.

Goście nie znaleźli sposobu na pokonanie ostródzkiego bramkarza Błażeja Niezgody. Zresztą od 68. min sami utrudnili sobie zadanie, ponieważ po dwóch żółtych kartkach i w efekcie czerwonej boisko opuścił Marcin Michota. W przeciwieństwie do meczu z KKS 10925 Kalisz Sokół poradził sobie z rywalami grającymi w osłabieniu i wygrał szósty ligowy mecz.

A już w najbliższą środę (18 listopada) kolejne ligowe emocje przy ul. 3 Maja. Od godz. 16 Sokół będzie nadrabiał ligowe zaległości z 9. kolejki i zmierzy się z Garbarnią Kraków.

Sokół Ostróda - Motor Lublin 1:0 (0:0)

1:0 - Wicki (53)
SOKÓŁ: Niezgoda - Zimmer, Wicki, Mazurowski, Dobosz, Gajda, Brzuzy, Żwir, Święty (46 Zalewski), Kalinowski (69 Andrzejczak), Wolny.