środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Pingpongiści Morlin I Ostróda trzy i pół godziny walczyli o siódme zwycięstwo w I lidze

2020-11-08 14:25:54 (ost. akt: 2020-11-09 08:02:05)
Dwa i pół punktu w Gdańsku zdobył Jakub Witkowski

Dwa i pół punktu w Gdańsku zdobył Jakub Witkowski

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Siódmy ligowy komplet punktów w I lidze wywalczyli tenisiści stołowi Morlin Ostróda. Na wyjeździe, nie bez trudu, pokonali drugi zespół AZS AWFiS Balta Gdańsk. Ostródzianie zwycięstwo zapewnili sobie w ostatniej grze wieczoru.

Liderzy z Ostródy kontynuują zwycięską passę. Tym razem okazali się lepsi od akademików z Gdańska. Jednak wygrana nie przyszła łatwo podopiecznym Tomasza Krzeszewskiego. Zajmujący pierwsze miejsce zespół Morlin I po trwającym 3,5 godziny spotkaniu wyszarpał komplet punktów.

Przeszkodą nie do przejścia dla zawodników z Ostródy okazał się Artur Daniel, który w 2009 roku sprawił mega sensację, zdobywając złoty medal podczas indywidualnych mistrzostw Polski seniorów rozgrywanych w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Popularny w środowisku pingpongowym „Lama” wygrał po 3:2 pojedynki z Kacprem Petasiem i Piotrem Chmielem, których w tym spotkaniu ostródzki szkoleniowiec wystawił do gry na pierwszym stole.

Po pierwszych pojedynkach indywidualnych zespół Morlin przegrywał 1:2. Jednak później goście odwrócili losy spotkania i wyszli na prowadzenie 5:2. Od tego momentu znowu zatrzymała się ostródzka maszyna. Gdańszczanie wygrali kolejne dwie gry. Na szczęście po ponadtrzygodzinnej rywalizacji z siódmego kompletu punktów cieszyli się pingpongiści Morlin.

W najbliższą sobotę (14 listopada) ostródzianie w małej hali OCSiR zmierzą się w ekipą Darz Bór Karnieszewsice. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16. Smaczkiem tego meczu będzie rywalizacja z Bartoszem Szarmachem, który występuje w zespole Darz Bór, a na co dzień w Ostródzie zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży.

• AZS AWFiS Balta II Gdańsk – Morliny I Ostróda 4:6
Artur Daniel – Kacper Petaś 3:2, Tomasz Filbrandt – Piotr Chmiel 3:1, Jakub Krawczyk – Łukasz Sokołowski 0:3, Mateusz Troka – Jakub Witkowski 2:3, Krawczyk/Daniel – Chmiel/Petaś 2:3, Troka/Filbrandt – Sokołowski/Witkowski 2:3, Filbrandt – Petaś 3:2, Daniel – Chmiel 3:2, Troka – Sokołowski 1:3, Piotr Ferenc – Witkowski 0:3

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages