środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Żołnierze sprawdzają osoby przebywające na kwarantannie

2020-10-13 17:33:08 (ost. akt: 2020-10-13 17:36:27)

Autor zdjęcia: Archiwum WOT

Na wniosek komendanta wojewódzkiego policji żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej wrócili do udzielania wsparcia policji w zakresie prowadzenia kontroli kwarantanny.

Ostatnie trzy miesiące szkolenia kryzysowego było ukierunkowane na doskonalenie kompetencji specjalistycznych oraz współdziałania z innymi służbami. Od kilku dni żołnierze wrócili też do wsparcia policji, która w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdza osoby objęte kwarantanną. Zakres pomocy obejmuje udział we wspólnych patrolach, których zadaniem jest sprawdzenie, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach.

— W miarę posiadanych możliwości do zadań wsparci policji kierowani są żołnierze posiadający przeszkolenie medyczne. Wyposażeni są w plecaki medyczne co pozwala na wsparcie policji i dodawanie jej kompetencji w zakresie pierwszej pomocy — poinformowała Paulina Kucińska, rzecznik prasowy 4.W-MBOT

Wspólne działania żołnierzy i policjantów mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W patrolach uczestniczy minimum jeden policjant i żołnierz. Podczas kontroli dopytują również czy potrzebna jest pomoc, czy mieszkańcom czegoś nie brakuje. Wspólne mieszane patrole policji i żołnierzy zostały podjęte w całym województwie warmińsko-mazurskim. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności, którą realizują każdego dnia w związku z powyższymi zadaniami.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mazur #2985631 | 79.124.*.* 14 paź 2020 12:47

    teraz i wojsko będzie urządzać polowania na ludzi , nie tylko policja - w minionej epoce wojsko też było wyprowadzone na ulice i jak to się skończyło to starsi ludzie pamiętają ...na Jaruzelskim wieszano psy za wprowadzenie stanu wojennego który jest obecnie wprowadzany bez ogłoszenia tego stanu ...zamiast demokracji mamy pełzającą dyktaturę wprowadzaną pod płaszczykiem koronaświrusa ...rządzący chcą aby ludzie znienawidzili nie tylko policję ale też i wojsko

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages