Poniedziałek, 30 listopada 2020. Imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka

Pomoc dla placówek pieczy zastępczej w powiecie ostródzkim

2020-10-13 09:40:21 (ost. akt: 2020-10-13 09:47:46)

Autor zdjęcia: Archiwum Starostwo Powiatowe w Ostródzie

Dzięki udziałowi w projekcie „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” rodzinna i instytucjonalna piecza zastępcza powiatu ostródzkiego objęta została konkretną pomocą rzeczową w postaci środków ochrony indywidualnej oraz wyposażenia na cele realizowania zadań w trybie zdalnego nauczania.

Starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Tomasz Podsiadło przekazali dyrektorom placówek łącznie: 19 laptopów, 1 500 sztuk maseczek jednorazowych, 100 litrów płynu do dezynfekcji oraz 7 500 sztuk rękawiczek jednorazowych.

Głównym celem projektu jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w obszarze pieczy zastępczej. Realizacja celu nastąpi poprzez wzmocnienie rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka placówek opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych, interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych, w zakresie bezpiecznej realizacji zadań tych podmiotów w okresie epidemii COVID-19.

Projekt „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020, w ramach Działania 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym, PI 9iv: Ułatwianie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piter #2985031 | 83.23.*.* 13 paź 2020 11:29

    Brawo Panie Starosto. Bycie solidnym, uczciwym samorządowcem, który dba o innych, a nie o własny wizerunek, to wartość dodana.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages