Pola Wygonowska zajęła drugie miejsce na turnieju U-18 w Rumunii

2020-10-05 11:15:57(ost. akt: 2020-10-05 09:42:39)
Pola Wygonowska (druga z prawej) jak widać średnio zadowolona z wyniku finału

Autor zdjęcia: Archiwum

Poli Wygonowskiej zabrakło dwóch wygranych gemów do pierwszego zwycięskiego finału tenisowego w kategorii wiekowej U-18. Podczas turnieju w Rumunii 17-letnia ostródzianka pewnie zameldowała się w swoim pierwszym finale. I była blisko zwycięstwa, ale musiała zadowolić się 2. miejscem.
Tenisistka z Ostródy bardzo dobrze zaprezentowała się na turnieju rozgrywanym na kortach ziemnych w Rumunii. 17-letnia Pola Wygonowska po długiej rekonwalescencji spowodowanej kontuzją w świetnym stylu ponownie przywitała się z rywalizacją na kortach.

W Rumunii młoda ostródzianka pewnie eliminowała z turnieju kolejne rywalki. W sumie w drodze do finału stoczyła cztery zwycięskie pojedynki. Finałową przeciwniczką Poli Wygonowskiej była reprezentantka gospodarzy.

Ostródzka tenisistka wygrała pierwszego seta 7:6. W drugim została zdominowana przez Rumunkę i przegrała 0:6. I dziwne rzeczy wydarzyły się w decydującym secie. Pola Wygonowska prowadziła 4:1, do finałowej wygranej brakowało tylko dwóch gemów. Można by rzec, że już była w ogródku i witała się z gąską...

Od tego momentu Rumunka zaczęła grać na dużym ryzyku i opłaciło jej się to. Wygrała pięć kolejnych gemów i ostródzianka turniej w Rumunii zakończyła na 2. miejscu.

- Było bardzo blisko, ale niestety nie udało się - powiedział Adam Wygonowski, tata ostródzkiej tenisistki. - Jednak Pola zdobyła dużo punktów do rankingu. Tak że po odejściu od nowego roku rocznika 2002 jest dobra perspektywa na miejsce w pierwszej setce listy światowej i udział w topowych turniejach. Dlatego właśnie jesteśmy w drodze do Portugalii na turniej i po kolejne punkty.