Płomień "zgarnął" Fortunę, Kormoran ograł Barkasa, Tęcza przegrała [ZDJĘCIA]

2020-10-03 18:27:07(ost. akt: 2020-10-03 21:02:08)
Na boisku w Miłomłynie Tęcza poniosła najwyższą w tym sezonie porażkę

Dziesięć goli padło w 10. kolejce spotkań grupy 2 klasy okręgowej na boisku w Turznicy, gdzie Płomień rozbił Fortunę. Zły przebieg dla gospodarzy miało spotkanie w Zwierzewie, ale ostatecznie Kormoran wygrał z Baraksem Tolkmicko. W Miłomłynie od początku do końca było źle i Tęcza poległa z Ewingami Zalewo.
Porywisty wiatr i statyczna postawa piłkarzy Fortuny spowodowały, że Płomień Turznica odniósł rekordowe zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Pawła Oliwy byli bardzo regularni w tym meczu, ponieważ w obu częściach gry strzelili po cztery gole, tracąc po jednym. Ostatecznie w Turznicy kibice obejrzeli aż dziesięć goli i mieli kolejną okazję do radości z ligowego zwycięstwa.

• Płomień Turznica - Fortuna Gągławki 8:2 (4:1)
Gole dla Płomienia: Adrian Sadowski 2, Łukasz Świgoń 2, Bartek Sadowski, Bartosz Solis, Andrzej Burchart, Marcin Krawczyk

Jeden rezerwowy siedział na początku spotkania w Zwierzewie na ławce Kormorana. Ale po kilkunastu minutach w boksie pojawił się drugi zmiennik Krystian Lipiński. I ten piłkarz zdecydował o tym, że zwierzewianie zdobyli komplet punktów w meczu z Barkasem Tolkmicko.

Najpierw jednak przegrywali po problematycznym rzucie karnym przed końcem pierwszej połowy. Na szczęście po zmianie stron, po godzinie rywalizacji na 1:1 strzelił Adrian Drozd. Natomiast w końcowych minutach spotkania zwycięską bramkę strzelił Krystian Lipiński i komplet punktów wpłynął na konto Kormorana.

• Kormoran Zwierzewo - Barkas Tolkmicko 2:1 (0:1)
Gole dla Kormoran: Drozd, Lipiński

Najgorzej w 10. kolejce poszło piłkarzom Tęczy, którzy na własnym boisku nie sprostali rywalowi zza miedzy Ewingom Zalewo. Piłkarze z Miłomłyna od początku zostali zdominowani przez ekipę zalewian, a tylko bramkarzowi Maciejowi Pietkiewiczowi mogą zawdzięczać to, że nie przegrali znacznie wyżej.

• Tęcza Miłomłyn -Ewingi Zalewo 1:4 (0:2)
Gol dla Tęczy: Rafał Wyralski