Trzecie zwycięstwo Sokoła w II lidze, wygrana Tęczy w okręgówce, porażka LKS Tyrywo

2020-09-26 19:29:20(ost. akt: 2020-09-26 21:11:18)
W Tyrowie gospodarze przegrali z Zagładą 1:2

Trzecie zwycięstwo Sokoła Ostróda w II lidze, kolejna wygrana Tęczy Miłomłyn w okręgówce. Porażki Kormorana Zwierzewo, Płomienia Turznica i pogrom Grunwaldu Gierzawałd też w klasie okręgowej. Na dodatek porażka A-klasowego LKS Tyrowo. Tak w skrócie przebiegła piłkarska sobota.
Po trzecie zwycięstwo na boiskach II ligi sięgnęli piłkarze ostródzkiego Sokoła. Losy rywalizacji rozstrzygnęły się w drugiej połowie spotkania. Pierwszego gola w barwach Sokoła strzelił Rafał Siemaszko, podobnie zresztą jak Eryk Kobza. Sokół wygrał 2:0 i awansował w ligowej klasyfikacji.

Tymczasem na boiskach grupy 2 klasy okręgowej ekipy z naszego regionu zanotowały średnio udany w 9. kolejce spotkań. Ze zwycięstwa cieszyli się tylko piłkarze Tęczy Miłomłyn, którzy po golu Wiktora Matrackiego na wyjeździe pokonali Fortunę Gągławki.

Poza tym pozostali nasi reprezentanci w okręgówce wrócili z wyjazdów bez punktów. Płomień Turznica po pierwszej połowie meczu z Polonią Pasłęk remisował 2:2. I to była najlepsza części gry gości. W drugiej połowie skuteczniej zagrali gospodarze i wygrali 4:2. Bramki dla Płomienia strzelili Andrzej Burchart i Łukasz Świgoń.

Do przerwy w Nowym Mieście Lubawskim z Drwęcą prowadził Kormoran Zwierzewo po golu w 5. min Tomasza Śnieżawskiego. Po zmianie stron na boisku nad Drwęcą dominowali gospodarze, którzy najpierw wyrównali, a zwycięskiego gola zdobyli z rzutu karnego.

Z solidnym bagażem straconych bramek z Susza wrócili piłkarze Grunwaldu Gierzwałd. Już w pierwszych 45 minutach Unia pięć razy pokonała bramkarza Grunwaldu. Później dołożyła jeszcze dwa trafienia. Grunwald przegrał 1:7, a honorowego gola strzelił Krystian Kołakowski.

Natomiast w grupie 2 klasy A LKS Tyrowo podejmował Zagładę Lisów. Goście mieli sporo okazji strzeleckich przed przerwą, ale zatrzymywał ich bramkarz tyrowian. Mimo tego raz przepuścił piłkę do bramki w pierwszej połowie. A całe spotkanie LKS Tyrowo przegrał 1:2.