Efektowne zwycięstwo Sokoła Ostróda nad Olimpią w Grudziądzu

2020-09-20 11:46:40(ost. akt: 2020-09-20 12:02:21)
W Grudziądzu piłkarze Sokoła cztery razy cieszyli się ze zdobytych goli

Autor zdjęcia: S28

W 4. kolejce spotkań II ligi ostródzcy kibice mieli okazję radować się z drugiego ligowego zwycięstwa Sokoła. Ostródzcy drugoligowcy zdobyli pierwszy wyjazdowy komplet punktów. Wysoko pokonali Olimpię, która w poprzednim sezonie występowała na zapleczu ekstraklasy.
Ostródzianie zagrali bez kontuzjowanych Piotra Okuniewicza i Krzysztofa Wickiego. Za to od pierwszego gwizdka zagrali Dawid Wolny i Łukasz Święty.

Przed przerwą Sokół, mimo kilku doskonałych okazji, nie znalazł sposobu na pokonanie bramkarza Olimpii. Nikodema Sujeckiego raz uratował słupek lub wygrał też pojedynki z Wolnym czy Konradem Andrzejczakiem.

Po zmianie stron nastąpiło przełamanie ostródzian. W 58. min w polu karnym sfaulowany został Tomasz Gajda, a z 11 metrów prowadzenie Sokołowi dał Wolny. W 71. min sam na sam wychodził Rafał Siemaszko, ale został sprowadzony do parteru przez Samuela Hernandeza. Sędzia nie miał wątpliwości i pokazał Hiszpanowi czerwoną kartkę. Na domiar złego dla gospodarzy, rzut wolny pięknym trafieniem na gola zamienił Gajda i było już 2:0.

Pięć minut później piłka trzeci raz wylądowała w bramce Sujeckiego. Tym razem bramkarz źle wybił piłkę, która trafiła pod nogi Wolnego. Napastnik Sokoła z 18 metrów uderzył po ziemi, futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił strzałem głową Adam Dobosz, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Gajdy z lewej strony.

Olimpia Grudziądz – Sokół Ostróda 0:4 (0:0)
0:1 – Wolny (58 karny), 0:2 – Gajda (71), 0:3 – Wolny (76), 0:4 – Dobosz (90+3); czerwona kartka: Hernandez (Olimpia, 71, za faul)
SOKÓŁ: Niezgoda - Zimmer (88 Brzuzy), Żwir, Dampc, Dobosz, Andrzejczak (83 Odolak), Gajda, Zalewski, Święty (88 Kobza), Wolny, Siemaszko (85 Łuczak)

Źródło: OKS Sokół