środa, 2 grudnia 2020. Imieniny Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Mieszkańcy sołectwa Naprom urządzili sobie rajd rowerowy

2020-09-08 07:47:31 (ost. akt: 2020-09-08 08:27:29)
Mieszkańcy sołectwa Naprom zorganizowali sobie rajd rowerowy

Mieszkańcy sołectwa Naprom zorganizowali sobie rajd rowerowy

Autor zdjęcia: Sołectwo Naprom

Wiosna pandemia covid-19 uniemożliwiła organizację 20. edycji Rajdu Rowerowego Wzgórza Dylewskie 2020. Ale nic to dla zintegrowanych środowisk z sołectw w gminie Ostróda. Mieszkańcy sołectwa Naprom skrzyknęli się i sami sobie zorganizowali wycieczkę na rowerach.

Kiedy gmina Ostróda rozpoczynała organizowanie Rajdu Rowerowego Wzgórza Dylewskie w pierwszej edycji wzięło udział około 30 rowerzystów. Po kilkunastu latach peleton cyklistów amatorów rozrósł się do liczby ponad 600 uczestników.

Tymczasem w pierwszy weekend września odbył się Rajd Rowerowy Naprom 2020, w którym wzięła udział podobna liczba rowerzystów jak w pierwszym gminnym rajdzie. Jak na swoim FB napisali organizatorzy: była jazda na rowerze, marsz z kijkami, mecz siatkówki, zabawy dla dzieci i dorosłych, a nawet pogoda dopisała. Sołecka integracja rowerowo-rekreacyjna w Napromie zakończyła się biesiadą przy ognisku.

Rajd udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu mieszkańców, przedstawicielek Koła Gospodyń Wiejskich Naprom oraz sołtysowi. Stoły, ławki oraz artykuły na biesiadę zostały zakupione z Projektu Modelowa Świetlica Wiejska.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages