Żeglarze UKŻ Ostróda mistrzami województwa w klasie Cadet

2020-09-07 12:34:26(ost. akt: 2020-09-07 12:41:18)
Mistrzami województwa w klasie Cadet zostali Krzysztof Kołakowski (trzeci z lewej) i Bartosz Kuliś (stoi obok z prawej strony)

Autor zdjęcia: Archiwum UKŻ Ostróda

W Piszu rozegrane zostały mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego w żeglarskiej klasie Cadet. Bardzo dobrze w zawodach spisali się zawodnicy Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego Ostróda, którzy zdobyli mistrzowskie tytuły wśród dziewcząt i chłopców.
Podczas dwudniowych regat poza zasięgiem rywali była załoga Krzysztof Kołakowski i Bartosz Kuliś. Ostródzianie na piskim akwenie popłynęli „po swoje” czyli wywalczyli tytuły mistrzowskie w kategoriach open i chłopców. W ślady klubowych kolegów, a w jednym przypadku brata, poszły żeglarki ostródzkiego UKŻ. Współzawodnictwo dziewcząt wygrały i tytuły mistrzyń województwa zdobyły Oliwia Kuliś i Jowita Kuliś.

W zawodach startowała jeszcze jedna ostródzka załoga – Jędrzej Majewski i Anna Wiadro – która w kategorii open sklasyfikowana została na 7. miejscu.