Pingpongiści Morlin Ostróda na medal zaczęli młodzieżowe mistrzostwa Polski

2020-09-04 13:19:37(ost. akt: 2020-09-04 13:35:39)
Ostródzianie z brązowymi medalami, od lewej: trener Tomasz Krzeszewski, Jakub Witkowski i Kacper Petaś

Autor zdjęcia: Archiwum

Nietypowo, bo jesienią, rozgrywane są 32. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Turniej w Sępólnie Krajeńskim dobrze rozpoczęli tenisiści stołowi ostródzkich Morlin. Podopieczni Tomasza Krzeszewskiego na dobry początek zdobyli brąz w drużynówce.
Nietypowo, bo dopiero we wrześniu, odbywa się rywalizacja polskich pingpongistów o młodzieżowe mistrzostwo kraju. Jednak w tym roku pandemia koronawirusa wywróciła do góry nogami kalendarze imprez sportowych i najważniejsze, że rywalizacja młodzieżowców w ogóle doszła do skutku.

Udanie turniej w Sępólnie Krajeńskim rozpoczęli zawodnicy Morlin Ostróda. Ostródzianie stanęli przed mega wyzwaniem, bo ciężko im będzie powtórzyć wyczyn sprzed roku, kiedy to podczas 31. MMP wywalczyli sześć medali. Pierwszy medalowy krok zawodnicy ostródzkiego klubu już zrobili. Podczas pierwszego dnia 32. MMP stanęli na podium w turnieju drużynowym. Drużyna w składzie Kacper Petaś i Jakub Witkowski, pewnie zakwalifikowała się do najlepszej czwórki. Podopieczni trenera Krzeszewskiego nieco słabiej spisali się w meczu półfinałowym przeciw Dojlidom Białystok. Zespół ze stolicy Podlasia wygrał 3:1 i awansował do finału, a tam przegrał 2:3 z reprezentacją województwa kujawsko-pomorskiego.

Ostródzianie razem z ZKS Zielona Góra rywalizację drużynową zakończyli z brązowymi medalami. Do niedzieli zawodnicy Morlin będą współzawodniczyć w turnieju indywidualnym.