Wtorek, 27 października 2020. Imieniny Iwony, Noemi, Szymona

Sztanga o wadze 260 kilogramów poszła w górę na zawodach w Kajkowie [ZDJĘCIA]

2020-08-31 12:11:29 (ost. akt: 2020-08-31 12:16:01)
W rywalizacji wzięło udział ponad 70 siłaczy

W rywalizacji wzięło udział ponad 70 siłaczy

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Ponad 70 zawodników stanęło do rywalizacji w Otwartych Mistrzostwach Wyciskania Sztangi o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Zawody rozgrywane w kompleksie Sajmino Family House były finałem Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc. Zapowiadano rekordowe dźwiganie i tak też było na koniec sezonu 2020.

W letniej wiacie na terenie Sajmino Family House kumulacja testosteronu ponad 70 siłaczy omal nie uniosła w powietrze dachu. Na starcie pojawili się wszyscy najmocniejsi zawodnicy z Polski, którzy do Kajkowa przyjechali prosto z turnieju mistrzowskiego w Siedlcach. Zatem wśród zmagających się ze sztangą byli też medaliści mistrzostw Europy w tej konkurencji.

Organizatorzy przed zawodami zapowiadali rekordowe dźwiganie, że w górę pójdzie ponad 250 kg i tak też się stało. Najsilniejszy zawodnik zawodów Krzysztof Drozdowski z Chełmna wycisnął sztangę ważącą 260 kg. Podjął próbę na 270 kg, ale nie poradził sobie z tym ciężarem.

Podczas zawodów o puchar Wójta Gminy Ostróda rozegrana też została konkurencja unoszenia nad głowę odważników o wadze 17,5. To koronna konkurencja najsilniejszego w gminie Ostróda Artura Wiśniewskiego z Wirwajd. Mimo kontuzji siłacz z Wirwajd i organizator zawodów w jednym nie zawiódł. Zdeklasował swoich konkurentów, wykonując 120 uniesień (2,1 tony), drugi zawodnik wykonał 80 uniesień.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages