środa, 2 grudnia 2020. Imieniny Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Każda kropla jest na wagę złota

2020-08-18 15:44:12 (ost. akt: 2020-08-18 15:53:21)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Brakuje krwi. Latem dawców jest mniej, a zapotrzebowanie na krew rośnie. Najbliższe akcje krwiodawstwa odbędą się w Miłomłynie i Smykówku.

Wakacje to trudny czas, bo krwiodawcy wyjeżdżają na zasłużony wypoczynek i jednocześnie zwiększa się liczba wypadków na drogach. Dawców jest więc mniej, a zapotrzebowanie na krew rośnie. Nic więc dziwnego, że to zazwyczaj latem dochodzi do trudnych sytuacji, jeśli chodzi o zapasy krwi.

W dniu 20 sierpnia (czwartek) odbędzie się otwarta akcja krwiodawstwa w Domu Kultury w Miłomłynie, natomiast w sobotę 22 sierpnia w świetlicy OSP w Smykówku. Rejestracja krwiodawców i pobieranie krwi w godz. 8-11. Jest to akcja organizowana przez tamtejsze Kluby Honorowych Dawców Krwi PCK.

— Serdecznie zapraszamy wszystkich zdrowych, w wieku od 18 do 65 lat mieszkańców Smykówka, Miłomłyna oraz pobliskich miejscowości — informuje Stanisław Makowski, kierownik biura Oddziału Rejonowego PCK w Ostródzie. — W tej chwili występują braki w banku krwi i każda kropla jest na wagę złota.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages