Poniedziałek, 30 listopada 2020. Imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka

Dwa kombajny w ogniu na polach pod Miłomłynem i Dąbrównem

2020-08-14 17:05:34 (ost. akt: 2020-08-14 17:15:20)
W piątek podczas prac polowych w ogniu stanęły dwa kombajny

W piątek podczas prac polowych w ogniu stanęły dwa kombajny

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP Ostróda

Podczas lejącego się z nieba żaru wysokich temperatur nie wytrzymują pracujące na polach kombajny rolnicze. W piątkowe popołudnie ciągu godziny strażacy wyjeżdżali do pożarów dwóch takich maszyn rolniczych, które były wykorzystywane podczas prac żniwnych.

Trwa okres żniw. W tym czasie dochodzi do wielu zdarzeń związanych z pracami polowymi. W piątek (14 sierpnia) w ciągu jednej godziny doszło do dwóch pożarów kombajnów zbożowych.

Pierwszy kombajn zapalił się w Rogowie na terenie Miłomłyn. W tym przypadku w akcji gaśniczej uczestniczyły zastępy z ochotniczych straży pożarnych z Liwy i Miłomłyna oraz jednostki ratowniczo-gaśniczej w Ostródzie. Strażacy ugasili pożar, podając wodę z wężowej linii gaśniczej.

Kilkadziesiąt minut później zastępy strażackie udały się na drugi koniec powiatu ostródzkiego. Druga maszyna zapaliła się na polu w miejscowości Łogdowo w gminie Dąbrówno. Tym razem oprócz samochodu ratowniczo-gaśniczego i rozpoznawczo ratowniczego z JRG Ostróda do akcji wyjechały pojazdy gaśnicze z OSP Samin i Dąbrówno. Strażacy ugasili kombajn gaśnicami proszkowymi, a rżysko, które zapaliło się od płonącej maszyny wodą.

Źródło: KP PSP Ostróda

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages