Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Siłacze z gminy Ostróda powalczyli ze sztangą w Węgorzewie

2020-07-27 08:23:30 (ost. akt: 2020-07-27 10:02:14)
Artur Wiśniewski (z lewej) i Bogusław Fijas dobrze reprezentowali gminę Ostróda w Węgorzewie

Artur Wiśniewski (z lewej) i Bogusław Fijas dobrze reprezentowali gminę Ostróda w Węgorzewie

Autor zdjęcia: Archiwum

Z wielotygodniowym opóźnieniem wystartowała Warmińsko-Mazurska Liga Wyciskania Sztangi Leżąc. Najsilniejszy w gminie Ostróda Artur Wiśniewski nowy sezon zaczął od trzeciego miejsca. W kategorii Masters powojował też wójt ostródzkiej gminy Bogusław Fijas.

Blisko 200 kilogramów uniesionych nad klatką piersiową było przepustką na podium podczas 1. rundy Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc. Pierwsze w tym roku zawody lokalnych siłaczy odbyły się w urokliwej scenerii jeziora Wigry w Węgorzewie.

Na plaży ośrodka Piękny Brzeg dobrze rywalizację 2020 rozpoczął Artur Wiśniewski z podostródzkich Wirwajd. Startujący w kategorii wagowej do 125 kg siłacz z gminy Ostróda sezon rozpoczął rekordem życiowym. Wiśniewski rywalizację zakończył wynikiem 192,5 kg, co dało mu miejsce na najniższym stopniu podium.

- Jestem zadowolony z tego startu, bo życiówka na początku sezonu dobrze wróży na przyszłość - powiedział Artur Wiśniewski. - Popracuję nad tym, żeby podczas finału, którego gospodarzem i organizatorem będziemy 30 sierpnia poprawić ten wynik.

Na plaży w Węgorzewie do rywalizacji w kategorii Masters 56+ stanął Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda. I podobnie jak Artur Wiśniewski sezon rozpoczął od ustanowienia rekordu życiowego. "Podbił" sztangę o wadze 80 kg, co dało mu 4. miejsce w inauguracyjnych zawodach.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages