Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h i stracili prawa jazdy

2020-07-21 09:33:41 (ost. akt: 2020-07-21 09:50:40)
Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 126 km/h

Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 126 km/h

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Ostróda

Przez najbliższe trzy miesiące dwoje kierowców nie będą mogli usiąść za kierownicami swoich aut. Oboje prowadząc swoje pojazdy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h i na najbliższy kwartał stracili prawo do prowadzenia pojazdów.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety, wciąż wiele osób o tym zapomina i nie zdejmuje nogi z gazu wjeżdżając do miejscowości. Tylko wczoraj swoje dokumenty straciły dwie osoby.

Obojgu kierowcom źle rozpoczął się nowy tydzień. W poniedziałek zlekceważyli ograniczenie prędkości na odcinku starej "siódemki" w Grabinie i drogo ich to będzie kosztowało. Pierwsza na patrol ostródzkiej drogówki trafiła kobieta, która przez miejscowość Grabin jechała z prędkością 106 km/h. Później policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymali mężczyznę. Ten w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 126 km/h.

Zarówno kobieta jak i mężczyzna stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Ich portfele uszczupla się o 500 złotych, ponieważ zostali ukarani mandatami na taką kwotę za popełnione wykroczenia.

Przypominamy!

Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Źródło: KPP Ostróda

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages