Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Firma piłkarska z Ostródy jest partnerem technicznym słowackiej ekstraklasy

2020-07-20 08:17:35 (ost. akt: 2020-07-20 11:51:34)
Iwan Kozak (z lewej), prezes Słowackiej Fortuna Ekstraklasy i Marcin Radziwon z firmy R-GOL, która zostaał partnerem technicznym najwyższej ligi piłkarskiej na Słowacji

Iwan Kozak (z lewej), prezes Słowackiej Fortuna Ekstraklasy i Marcin Radziwon z firmy R-GOL, która zostaał partnerem technicznym najwyższej ligi piłkarskiej na Słowacji

Autor zdjęcia: Fot. Archiwum R-GOL

Są liderem w internetowej sprzedaży sprzętu piłkarskiego w Polsce. Produkty firm, z którymi współpracują sprzedają w całej Europie. Od kilku lat eksplorują rynek futbolowy w Rumunii. Ostródzki R-GOL został partnerem technicznym słowackiej Fortuna Ekstraklasy.

Ostródzianie najpierw otworzyli piłkarski sklep stacjonarny w słowackiej Bratysławie. Jedna to nie koniec ekspansji firmy z Ostródy we wschodnich Karpatach. Piłkarska rodzina z R-GOL z przytupem weszła do Słowacji i została partnerem technicznym tamtejszej ekstraklasy.

- Zawarliśmy umowę ze słowacką Fortuna Ekstraklasą na najbliższe dwa sezony i jesteśmy z tego faktu bardzo zadowoleni - powiedział Marcin Radziwon z ostródzkiej firmy R-GOL. - Jest to kolejny etap naszej ekspansji na południe Europy.

Blisko 20 lat temu wszystko się zaczęło. Marcin Radziwon, wychowanek Sokoła Ostróda, zawiesił buty na kołku i postawił na handel sprzętem piłkarskim. Pierwsze pary butów do gry w piłkę nożną sprzedawał na terenie Warmii i Mazur ze swojego fiata 126p.

Z upływem lat firma rozrosła się. Przełomowym momentem w działalności ostródzkiego R-GOL był moment kiedy jego właściciele postawili na sprzedaż w internecie. Teraz jest to największy sklep internetowy w Polsce. W międzyczasie pod szyldem ostródzkiej firmy w Warszawie otwarty został jeden z największych sklepów stacjonarnych o powierzchnie ponad 600 metrów kwadratowych.

Od kilku lat ostródzka firma zdobywa rynki piłkarskie południowej Europy. Ostródzianie bardzo silną pozycję na mają w Rumunii. A ostatnio rodzinny team piłkarski z Ostródy postawił na rynek Słowacki. Właśnie otwarty został sklep stacjonarny w stolicy Słowacji Bratysławie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages