Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Bezpieczny wypoczynek nad wodą. Akcja policjantów i wodniaków

2020-07-06 14:34:58 (ost. akt: 2020-07-06 14:45:46)

Autor zdjęcia: Policja

W miniony weekend nad Jeziorem Drwęckim odbyła się akcja edukacyjna dla dzieci wypoczywających nad jeziorami powiatu ostródzkiego.

Akcja została zorganizowana przy współpracy ostródzkich policjantów i Mazurskiego Centrum Ratownictwa Wodnego. Spotkania odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz policyjnych działań „Bezpieczne Wakacje 2020”.

Powiat ostródzki, położony wśród jezior i lasów, jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów z całej Polski. Policjanci z tutejszej komendy ogromny nacisk kładą na bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą. Policyjni wodniacy patrolują tereny jezior, sprawdzają tzw. dzikie kąpieliska i pilnują porządku w miejscach letniego wypoczynku. Prowadzą stały nadzór i kontrolę miejsc wypoczynku uczniów.
W sezonie letnim policjanci prowadzą również szereg działań profilaktyczno- edukacyjnych ukierunkowanych na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

W miniony weekend nad jeziorem Drwęckim ostródzcy policjanci we współpracy z Mazurskim Centrum Ratownictwa Wodnego przeprowadzili spotkania z dziećmi wypoczywającymi nad akwenami naszego powiatu. Rozmawiali z uczestnikami o bezpiecznej kąpieli, żeglowaniu oraz zachowaniu ostrożności nad wodą. Przestrzegali również przed wchodzeniem do wody w miejscach niestrzeżonych oraz bez opieki osoby dorosłej.Dzieci miały okazję posłuchać, na czym polega praca policyjnych wodniaków oraz na własne oczy zobaczyć sprzęt jaki wykorzystują podczas służby. Ogromną atrakcją dla najmłodszych była wizyta na policyjnej łodzi. Dzieci mogły wykazać się również wiedzą podczas konkursów.

Spotkania odbyły się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii koronawirusa. Uczestnicy stosowali maseczki ochronne oraz korzystali z płynu do dezynfekcji.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages