Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

W sobotę piłkarze drugoligowego Sokoła Ostróda zagrają pierwszy sparing

2020-07-03 08:55:31 (ost. akt: 2020-07-03 09:15:28)
Ostatni raz w Ostródzie piłkarze Sokoła grali sparing z rezerwami gdańskiej Lechii

Ostatni raz w Ostródzie piłkarze Sokoła grali sparing z rezerwami gdańskiej Lechii

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Występujący na poziomie IV ligi Sportis Łochowo będzie pierwszym sparingpartnerem Sokoła Ostróda, który przygotowuje się do debiutanckiego sezonu w II lidze. Sparing rozegrany zostanie w sobotę (4 lipca) o godz. 14 na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja.

Jedni przyjeżdżają, inni odjeżdżają. Sporo pracy ma w ostatnich dniach sztab szkoleniowy drugoligowego Sokoła. Trenerzy sprawdzają przydatność do zespołu kolejnych zawodników. Walka o miejsce w składzie drugoligowców z Ostródy idzie na całego. Na czwartkowym treningu solidnie ucierpiał testowany wychowanek trzecioligowego Kaczkana Huraganu Morąg Jakub Stankiewicz. Piłkarz morąskiego klubu zderzył się głową z innym zawodnikiem i sprawa wyglądała bardzo poważnie. Na szczęście skończyło się dużym strachu i młodzieżowiec z Morąga o własnych siłach opuścił ostródzki szpital.

Tymczasem kibicie Sokoła w sobotę (4 lipca) będą mieli okazję pierwszy raz od lutego, kiedy ostródzianie grali sparing z rezerwami Lechii Gdańsk, zobaczyć w akcji zespół prowadzony przez trenera Piotra Jacka. O godz. 14 na stadionie przy ul. 3 Maja piłkarze w koszulkach z jachtem na piersiach zmierzą się z czwartoligowym Sportisem Łochowo.

- Będzie to gównie szansa dla zawodników testowanych, których ostatnio u nas nie brakuje, a będzie to okazja do przetestowania ich w meczu sparingowym - powiedział Jarosław Kotas, dyrektor sportowy Sokoła Ostróda.

Czwartoligowcy z Łochowa to międzynarodowa mieszanka piłkarzy, trochę jakby cyrk obwoźny dla potencjalnych zainteresowanych piłkarzami w polskiej lidze. Najbardziej znaną postacią Sportisu ostatnio był trener Robert Wójcik, który w latach 2010-2017 był selekcjonerem młodzieżowych reprezentacji Polski U-15, U-16 i U-17.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages