Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Policjanci w Łukcie mają nowy posterunek

2020-06-27 12:25:52 (ost. akt: 2020-06-27 12:34:28)

Autor zdjęcia: Policja

W Łukcie powstał nowy posterunek policji, a mieszkańcy miasta i gminy znacznie prościej i szybciej będą mogli skontaktować się z funkcjonariuszami.

Do tej pory w Łukcie funkcjonował jedynie punkt przyjęć interesantów. Powstał on po likwidacji poprzedniego posterunku w 2013r. Niestety, nie spełniał wszystkich oczekiwań mieszkańców związanych z kontaktem z policją. Dzięki trwającemu od 2016 roku z inicjatywy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji procesie odtwarzania posterunków, w Łukcie powstał zupełnie nowy posterunek policji, a mieszkańcy miasta i gminy znacznie prościej i szybciej będą mogli skontaktować się z funkcjonariuszami.

Likwidacja Posterunku Policji w Łukcie w 2013 r. utrudniła mieszkańcom gminy bezpośredni kontakt z policjantami, a powstały punkt obsługi interesantów nie spełniał oczekiwań lokalnej społeczności. Inicjatywą odtworzenia zlikwidowanego w 2013 r. Posterunku Policji w Łukcie był wniosek mieszkańców i samorządowców gminy Łukta skierowany do Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie podczas konsultacji społecznych realizowanych na terenie gminy w 2018 roku.

Głównym celem powstania Posterunku Policji w Łukcie jest zwiększenie bezpieczeństwa publicznego w tej części powiatu ostródzkiego oraz zwiększenie aktywności i dostępności Policji dla mieszkańców.

25 lutego 2019 r. działkę o pow. 801 m2 przy ul. Kościelnej w Łukcie pod inwestycję posterunku przekazał wójt Gminy Łukta. W ten sposób ugruntował potrzebę i chęć partycypacji w odtworzeniu struktur policji w tym regionie. Inwestycja sfinansowana została w całości (wraz z wyposażeniem) z Programu Modernizacji Policji na lata 2017 – 2020. Jej koszt wyniósł ponad 2,2 mln złotych.

Klucze do nowego budynku nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie przekazał asp. Karolowi Górnickiemu kierownikowi Posterunku Policji w Łukcie, który będzie dowodził 4-osobową osobową załogą nowego posterunku policji.

Oficjalne otwarcie nowego budynku Posterunku Policji w Łukcie odbyło się w obecności parlamentarzystów, samorządowców i przedstawicieli służb porządkowych oraz wykonawcy. Ks. kanonik Zbigniew Żabiński, proboszcz Parafii Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej poświęcił nowy budynek.

Klucze do nowego budynku nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie przekazał asp. Karolowi Górnickiemu Kierownikowi Posterunku Policji w Łukcie, który to będzie dowodził 4 osobową załogą nowego posterunku policji.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages