środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Sokół Ostróda szuka piłkarzy, a pierwsze dwa sparingi zagra na początku lipca

2020-06-23 12:27:40 (ost. akt: 2020-06-23 13:20:50)
Sokół Ostróda kompletuje skład i pierwsze dwa sparingi zagra piłkarzami testowanymi

Sokół Ostróda kompletuje skład i pierwsze dwa sparingi zagra piłkarzami testowanymi

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Sportis Łochowo i Bałtyk Gdynia będą pierwszymi sparingpartnerami piłkarzy ostródzkiego Sokoła podczas letnich przygotowań do debiutu w II lidze. Tymczasem trener Piotr Jacek dokonuje selekcji chętnych do gry w koszulce z jachtem na piersiach.

Nowy szkoleniowiec Piotr Jacek ostro zabrał się do pracy z beniaminkiem II ligi Sokołem. Trener ma za sobą pierwszy tydzień selekcji zawodników zainteresowanych grą w Ostródzie.

- Pojawiło się kilka ciekawych nazwisk kandydatów do występów w Sokole, ale na razie spokojnie prowadzona jest selekcja - mówi Jarosław Kotas, dyrektor sportowy Sokoła. - Myślę, że nie ma co się spieszyć, bo z upływem czasu do wzięcia będą zawodnicy lepsi i za mniejsze pieniądze.

Prawdopodobnie szkoleniowcy ostródzkiego klubu mają już wytypowanego kandydata na bramkarza, który wcześniej występował m.in. w Jagiellonii Białystok. Na celowniku sztabu szkoleniowego Sokoła jest też pomocnik jednego z drugoligowych klubów z Pomorza, który wcześniej grał m.in. w Lechu Poznań i Radomiaku Radom. Jednak póki co konkretne nazwiska nie padają.

Natomiast pewne są terminy pierwszych dwóch sparingów, które podopieczni trenera Jacka zagrają w Ostródzie. Na sobotę (4 lipca) zaplanowany został mecz kontrolny z IV-ligowcem z województwa kujawsko-pomorskiego Sportisem Łochowo. A kilka dni później (8 lipca) Sokół zmierzy się z Bałtykiem Gdynia, który skrócony sezon w grupie 2 III ligi zakończył na ostatnim miejscu. W tych meczach ostródzki skład będzie głównie składał się z zawodników testowanych.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages