Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Drugoligowy Sokół Ostróda na razie z kandydatami na szkoleniowca

2020-06-09 09:25:47 (ost. akt: 2020-06-09 12:13:43)
Już pod wodzą nowego trenera piłkarze Sokoła Ostróda mają zacząć przygotowania 15 czerwca

Już pod wodzą nowego trenera piłkarze Sokoła Ostróda mają zacząć przygotowania 15 czerwca

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Piłkarze ostródzkiego Sokoła mieli w poniedziałek (8 czerwca) ruszyć z przygotowaniami do debiutanckiego sezonu w II lidze. Spotkali się na boisku i trochę poruszali, ale to jeszcze nie przygotowania. Te mają ruszyć 15 czerwca. Na razie najważniejszym celem jest zatrudnienie trenera.

W poprzednim tygodniu chyba wszystkich ostródzkich kibiców piłkarskich zaskoczyła informacja, że Piotr Kołc nie będzie już trenerem Sokoła Ostróda. Wiadomość była o tyle szokująca, że pod jego wodzą ostródzki zespół wywalczył historyczny awans do II ligi.

Tymczasem pod koniec ubiegłego tygodnia okazało się, że klub nie przedłuży umowy z grającym trenerem Kołcem. Kością niezgody miało być to, że 32-letni zawodnik chciał zrezygnować z gry i zająć się tylko pracą szkoleniową w Ostródzie. Ten pomysł nie został zaakceptowany w klubie beniaminka II ligi.

Zatem od kilku dni trwają poszukiwania nowego szkoleniowca. Kandydatów jest kilku. Na giełdzie nazwisk padały m.in. Dariusza Kubickiego, Grzegorza Nicińskiego znanych sprzed laty piłkarzy z boisk ekstraklasy. Swoje usługi zaproponował też szkoleniowiec z Czech, który ma doświadczanie trenerskie z tamtejszą ekstraklasą. Mówi się też o kimś nieznanym spośród młodych adeptów szkoły trenerskiej. Jednak konkretne nazwisko na razie nie padło.

Podpowiadamy zatem, że od poniedziałku do wzięcia jest Piotr Zajączkowski, który nie jest już trenerem pierwszoligowego Stomilu Olsztyn.

Tymczasem początek przygotowań Sokoła do debiutanckiego sezonu w II lidze planowany jest na poniedziałek 15 czerwca.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (9 czerwca) wydaniu m.in.


Radni ocenią prezydenta Olsztyna
Za dwa tygodnie w Olsztynie Rada Miasta będzie głosowała absolutorium dla prezydenta Piotra Grzymowicza. Radni opozycji z klubu PiS już zapowiedzieli głosowanie za jego odrzuceniem. Nie wykluczają też referendum.

Fatalny weekend zamknął kopalnie
To był najgorszy weekend od początku epidemii. Ponad tysiąc zakażonych w kraju, z czego najwięcej w województwie śląskim. Stąd też rządowa decyzja o zamknięciu kopalni, która budzi wiele kontrowersji.

Mazury czekają na bon
Nie 1000 zł na etacie dla pracownika, a 500 zł i to na każde dziecko — tak ma wyglądać bon turystyczny w nowej formule. Tak wynika z wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy. Za te pieniądze ma być sfinansowany letni wypoczynek.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages