Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Góry śmieci zasypały Ostródę na podwórkach i nad jeziorem

2020-06-08 09:10:12 (ost. akt: 2020-06-08 09:40:35)
Miejscami śmieci sięgały aż po dach podwórkowych instalacji składowania odpadów

Miejscami śmieci sięgały aż po dach podwórkowych instalacji składowania odpadów

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Miało być pięknie, a przede wszystkim ekologicznie i co najważniejsze czysto. Tymczasem ulice, osiedlowe miejsca do składowania odpadów, a także nabrzeża ostródzkich jezior zasypują śmieci. W Ostródzie pierwszy tydzień selektywnej zbiórki odpadów zakończył się porażką odpowiedzialnych za ich odbiór.

W pierwszym tygodniu selektywnej zbiórki odpadów edukacja zafundowana przez jej organizatora - Związek Gmin "Czyste Środowisko" - przyniosła mierne skutki. W pojemnikach na odpady biodegradowalne (kolor brązowy) bez trudu można znaleźć na przykład... damskie pantofle. Pojemniki na odpady zmieszane w niektórych miejscach pełne plastiku oraz aluminiowych puszek. A znowu kosze na tworzywa sztuczne i metale gdzieniegdzie przypominały wysokie góry śmieci dookoła obsypane odpadami. Stosunkowo najlepiej radzimy sobie z selekcją szkła i papieru.

Jednak pierwszy tydzień selektywnej zbiórki odpadów pokazał, że w Ostródzie trzeba też trochę zmienić harmonogramy odbiorów, ponieważ w weekend śmieci wysypywały się z pojemników. W niedzielę swoje dołożył porywisty wiatr, który na przykład na ul. Skłodowskiej-Curie rozdmuchał śmieci na całą okolicę.


No i na koniec przykład mega chamstwa. Całe wory ze zmieszanymi odpadami wyrzucone na brzegu Jeziora Drwęckiego. Piękna wizytówka Ostródy. Ręce opadają.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages