środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Ostródzcy strażacy z misją pomocy humanitarnej na Białorusi

2020-06-07 18:19:36 (ost. akt: 2020-06-07 18:28:59)

Autor zdjęcia: ogn. Grzegorz Kudła, sekc. Damian Lorkowski

Z Warszawy wyjechał konwój z pomocą humanitarną na Białoruś w związku z epidemią Covid-19. Brali w nim udział również strażacy z Ostródy.

W związku z wystosowaną przez Białoruś prośbą o pomoc humanitarną dotyczącą zagrożenia COVID-19 i zaakceptowaną ofertą pomocy ze strony Rzeczpospolitej Polskiej decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji została utworzona Grupa Ratownicza do udziału w akcji humanitarnej na terenie Białorusi.

W skład grupy, pierwszy raz zorganizowanej przez MSWiA na taką skalę wchodziły trzy podległe ministerstwu służby: Państwowa Straż Pożarna, Policja i Straż Graniczna. Łącznie do naszego wschodniego sąsiada wyruszyło 47 pojazdów, 96 funkcjonariuszy. Jednym z 23 strażackich pojazdów, był ciężki samochód kwatermistrzowski z ostródzkiej Komendy Powiatowej PSP, w obsadzie dwuosobowej. Z naszej komendy z misją wyjechali ogn. Grzegorz Kudła i sekc. Damian Lorkowski.

5 czerwca wczesnym rankiem konwój przekroczył granicę polsko–białoruską. Za granicą podzielono go na mniejsze grupy, które udały się we wskazane przez białoruskie władze miejsca rozładunku. Nasi strażacy pojechali do czterech miast: Grodna, Lida, Szczuczyna i Wołkowska. Dostarczyli środki dezynfekujące i ochrony indywidualnej do szpitali w tych miastach.

Zaraz po rozładunku poszczególne konwoje wyruszyły w kierunku granicy, którą powrotnie przekroczyły nocą 5 czerwca. Rano 6 czerwca w Polsce konwój został rozformowany i samochody powróciły do macierzystych jednostek. Nasi strażacy w ciągu 3 dni przejechali blisko 2000 kilometrów.
Opr. st. kpt. Grzegorz RóżańskiPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages