Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Kamień węgielny wmurowany, sala gimnastyczna będzie za rok

2020-06-06 08:53:59 (ost. akt: 2020-06-06 09:03:34)

Autor zdjęcia: Archiwum UG Ostróda

W Idzbarku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego.

Po wielu latach starań udało się! Dzieciaki w Idzbarku (gm. Ostróda) będą miały nowoczesną salę gimnastyczną.
Inwestycja została dofinansowana z Ministerstwa Sportu, przy wsparciu i zaangażowaniu wiceministra sportu Jacka Osucha oraz posła na Sejm Zbigniewa Babalskiego. Wartość zadania opiewa na kwotę 6 581 803,43zł.

Wykonawcą tej kolejnej już na mapie gminy Ostróda inwestycji będzie firma LUXCOM Mateusz Ruczyński Grodziczno. Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 30 lipca 2021r. Projekt zakłada budowę budynku sportowego, jednokondygnacyjnego o wymiarach 30x40m. Nowo wybudowany obiekt nawiązywał będzie do krajobrazu miejscowości Idzbark, a jego kształt i elewacje do istniejącego budynku szkoły wpisanego do Gminnej Ewidencji Zabytków.

W uroczystości, która odbyła się w piątek, 5 czerwca, udział wzięli przedstawiciele władz krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz przedstawiciele nauczycieli, rodziców i uczniów szkoły. Zaproszeni goście wraz z wójtem gminy Ostróda Bogusławem Fijasem wypełnili kamień węgielny symboliczną kielnią zaprawy cementowej.

Po okolicznościowych przemówieniach przyszedł czas na poświęcenie placu pod budowę, którego dokonał Ks. Wiesław Felka, proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Starych Jabłonkach. Na zakończenie uroczystości zostały złożone kwiaty przy Pomniku Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xxx #2962923 | 185.139.*.* 22 sie 2020 16:35

    tych picerów nie da się oglądać tak długo

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages