Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Strażacy szybko ugasili pożar zakładu produkcyjnego przy ul. Przemysłowej

2020-05-27 09:27:51 (ost. akt: 2020-05-27 10:46:23)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Prawdopodobnie reakcja chemiczna mogła być przyczyną pożaru na terenie zakładu produkcyjnego przy ul. Przemysłowej w Ostródzie. Pożar rozpoczął się w kontenerze z paletami, z upływem czasu przeniósł się na elewację budynku. Po godzinie działań strażacy ugasili pożar.

Dym powstały wskutek pożaru kontenera z paletami widoczny był nad Ostródą z odległości kilku kilometrów. Na terenie jednego z zakładów produkcyjnych przy ul. Przemysłowej w Ostródzie pożar został zauważony we wtorek przed wieczorem O fakcie zaalarmowani zostali ostródzcy strażacy. Na miejsce wyjechały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie. Przez blisko godzinę funkcjonariusze straży walczyli z pożarem, który z kontenera z paletami rozprzestrzenił się na elewację budynku. Strażacy powstrzymali płomienie ognia przed dalszym rozprzestrzenieniem się na poddasze. Działania strażackie zakończyły się po blisko 60 minutach walki z ogniem. Obyło się bez ofiar, a straty spowodowane pożarem wstępnie oszacowanie zostały na 10 tysięcy złotych.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (27 maja) wydaniu m.in.


Zdalne nauczanie wyrzuciło uczniów
Praktycznie w każdej szkole w Polsce są uczniowie, którzy zniknęli z systemu edukacji. Jak to możliwe? Od początku zdalnej edukacji nie pojawiają się na zajęciach, nie odsyłają zadań. Część z nich po prostu... nie ma jak.

Turcy chcą więcej pieniędzy za tramwaje
Olsztyn wciąż czeka na dostawę dwunastu tramwajów z Turcji. Durmazlar wysłał jednak do miasta wniosek o przeliczenie kontraktu po obecnym kursie euro. Miasto przygotowuje odpowiedź i niewykluczone, że może się zgodzić na nowe warunki.

Myśliwi pomagają szpitalowi w Ostródzie
Sprzęt o wartości ponad130 tys. złotych trafił do jednoimiennego szpitala zakaźnego. Pieniądze na jego zakup zebrali myśliwi z kół łowieckich Warmii i Mazur.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages