Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Nowe wiaty przystankowe staną w Ostródzie przed jesienią albo zimą

2020-05-21 10:50:35 (ost. akt: 2020-05-21 11:17:20)
Tak mogą wyglądać nowe wiaty przystankowe w Ostródzie

Tak mogą wyglądać nowe wiaty przystankowe w Ostródzie

Autor zdjęcia: www.ostroda.pl

Kolorystyką mają nawiązywać do nowych autobusów, konstrukcja ma być stabilna i trwała, mają posiadać miejsca na apteczki i tablice sensoryczne dla małych dzieci. Takie wiaty przystankowe, w liczbie 35, mają przed jesienią lub zimą pojawić się na ostródzkich ulicach.

Projekt jeszcze nieostateczny (jak czytamy na portalu ostródzkiego Urzędu Miejskiego) został zaprezentowany ostródzianom. Można tam przeczytać: "docelowo, w ramach dwóch projektów unijnych, Miasto wymieni 35 wiat na terenie całej Ostródy. Traktujemy to przedsięwzięcie jako priorytetowe, by zdążyć z wymianą przed okresem jesienno-zimowym".

Zatem przed jesienią lub zimą (wrzesień albo grudzień) Ostróda zostanie zabudowana nowymi wiatami.

Założenia dla ich projektowania były następujące:
• kolorystyka nawiązująca do nowych autobusów
• konstrukcja stabilna, trwała, ale jednocześnie z możliwością łatwego, montażu
• zapewnienie dodatkowych funkcjonalności, by oczekujący na autobus mieszkańcy mogli dowiedzieć się, co dzieje się w mieście (miejsce na plakaty, ulotki, ankiety), ale też miejsce na apteczkę, miejsce na tablicę sensoryczną dla małych dzieci (by zająć im czas), możliwość ładowania telefonu, miskę na wodę dla zwierząt i inne.

Przystanki w pierwszym etapie będą wersją podstawową - konstrukcja, ściany, zadaszenie. W przyszłości będą mogły być rozbudowywane o elementy dodatkowych funkcjonalności, o których piszemy powyżej.

Dodatkowo, dzięki propozycjom zastosowania różnych materiałów na ścianach, będzie możliwe indywidualne określenie wyglądu wiaty przez mieszkańców, np. zamiast ścianki zielonej, ścianka z cegłą itp.

Nowe wiaty przystankowe mają stać się miejscem nie tylko chroniącym przed deszczem i będą służyć nie tylko komunikacji publicznej (przejazdy), lecz także komunikacji społecznej integrującej mieszkańców Ostródy.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (21 maja) wydaniu m.in.


Cena paliw w dółKoniec taniej benzyny
Paliwo nadal jest sporo tańsze niż przed pandemią, ale eksperci przewidują stopniowy wzrost cen na stacjach, co zresztą już widać.

przedszkole Koronalojalki coraz bliżej Olsztyna
Oświadczenia mają zmienioną formę, bo podpisywać je będą nie tylko wychowawcy, ale i rodzice. Poza tym konsultacje ogłoszone przez MEN mają być nielegalne, a nauczyciele nie dostaliby za nie pieniędzy. Co dalej z chaosem w szkołach?


Rejestruj się online
Zakazy związane ze stanem pandemii niejednemu zabrały pracę. W Olsztynie ponad 500 osób trafiło na bruk. Kiedy idą do pośredniaka, trafiają na zamknięte drzwi. Sprawdziliśmy, co ma robić bezrobotny, żeby zarejestrować się w Urzędzie Pracy.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages