Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Szukali skradzionych mebli, znaleźli narkotyki i urządzenia do ich produkcji

2020-05-11 09:52:46 (ost. akt: 2020-05-11 10:35:21)

Autor zdjęcia: Policja

Dwóch mężczyzn trafiło do aresztu. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem, posiadania środków odurzających oraz posiadania i przechowywania urządzeń służących do wytwarzania narkotyków.

Ta sprawa swój początek miała pod koniec kwietnia (29.04.2020), kiedy to do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wpłynęło zgłoszenie o kradzieży mebli, artykułów gospodarstwa domowego oraz wyposażenia luksusowego apartamentu w Ostródzie. Wartość strat wyceniona została na 20 tysięcy złotych. Wyjaśnianiem tego zdarzenia od razu zajęli się ostródzcy kryminalni. Na podstawie szeregu przeprowadzonych czynności, w zaledwie kilka dni po zgłoszeniu ustalili, kto może być odpowiedzialny za to przestępstwo.

W miniony wtorek (05.05.2020) policjanci pojechali do jednej z miejscowości w powiecie braniewskim i zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym jechali mężczyźni podejrzani w powyższej sprawie. W trakcie kontroli policjanci ujawnili przy jednym z nich zawiniątko z białym proszkiem. Badania potwierdziły, że jest to amfetamina. Ponadto, w pojeździe znajdowały się dokumenty ze zdjęciem jednego z mężczyzn oraz fikcyjnymi danymi. W trakcie interwencji okazało się, że 30-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za jazdę pod wpływem alkoholu.

Ostródzcy kryminalni przeprowadzili kolejne ustalenia, które doprowadziły ich do miejsca, gdzie mogą być przechowywane przedmioty pochodzące z kradzieży. W wyniku przeszukania mieszkania w Braniewie zabezpieczyli między innymi telewizor, naczynia, sztućce oraz elementy wyposażenia okradzionego apartamentu. Ponadto, kryminalni podejrzewali, że mężczyźni mogą mieć związek z produkcją oraz handlem narkotykami.

Podczas przeszukania domu w jednej z miejscowości w gminie Ostróda, policjanci ujawnili pochodzące z kradzieży meble, elementy wyposażenia oraz sprzęt RTV i AGD o znacznej wartości. Część z tych przedmiotów wróciła już do swojego właściciela. Podczas czynności policjanci ujawnili w domu również ponad 0,5 kg amfetaminy oraz różnego rodzaju menzurki, szklane rurki oraz naczynia służące do wytwarzania i przetwarzania środków odurzających i substancji psychotropowych.

Podczas przeszukania posesji, w jednym z zaparkowanych tam pojazdów ostródzcy kryminalni ujawnili również sejf pochodzący z włamania do firmy na terenie województwa. Do tego zdarzenia doszło na początku maja. Sprawcy wyrwali sejf z pieniędzmi ze ściany oraz ukradli sprzęt elektroniczny. Łączna wartość strat wyniosła wówczas ponad 18 tysięcy złotych.

Materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie zarzutów dwóm 30-latkom. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem, posiadania środków odurzających oraz posiadania i przechowywania urządzeń służących do wytwarzania narkotyków. Oprócz tego 30-letni mieszkaniec gminy Barczewo usłyszał zarzuty fałszowania dokumentów i posługiwania się nimi oraz kierowania pojazdem mimo cofniętych uprawnień. Mężczyzna ten za kradzież i kradzież z włamaniem odpowie w warunkach tzw. recydywy.

Policjanci wraz z prokuratorem wnioskują o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Decyzja w tej sprawie należy do sądu. Policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów w tej sprawie, ponieważ jak twierdzą, jest ona rozwojowa.
źródło: KPP Ostróda

Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (11 maja) wydaniu m.in.

Inwestor nie wyląduje w Gryźlinach Nie będzie inwestycji na lądowisku w podolsztyńskich Gryźlinach. Miała tu powstać fabryka elementów budowlanych z litego drewna. Jednak austriacki inwestor wycofał się i rozmowy zostały przerwane. Poszło o cenę działki i rosnący opór społeczny.

Witaj szkoło, żegnaj szkoło
W połowie maja mamy poznać decyzję w sprawie dalszej organizacji pracy szkół. Na razie zajęcia są wstrzymane do 24 maja. Ale można już przewidzieć, co zmieni się w ich pracy. Wielu uczniów i nauczycieli chce wrócić. Tylko czy to ma sens?

Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci 9-latka
Właściciel lunaparku, w którym miał miejsce śmiertelny wypadek z udziałem 9-letniego chłopca, stanie przed sądem. Prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages