Wtorek, 27 października 2020. Imieniny Iwony, Noemi, Szymona

Szpital w Ostródzie otrzymał opaski życia

2020-05-09 10:11:40 (ost. akt: 2020-05-09 10:34:16)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Pięćdziesiąt opasek życia od PZU trafiło do szpitala w Ostródzie. Elektroniczne urządzenia pomogą w opiece nad zakażonymi koronawirusem.

Opaski życia to innowacyjne rozwiązanie. Monitorują podstawowe parametry życiowe pacjentów i alarmują personel medyczny w przypadku zagrożenia. PZU, we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, sfinansował zakup prawie tysiąca opasek dla jednoimiennych szpitali zakaźnych w całej Polsce, które opiekują się zakażonymi koronawirusem.

- Opaski życia pomogą personelowi medycznemu w opiece nad chorymi. Pozwolą skuteczniej monitorować stan ich zdrowia i umożliwią szybką reakcje w krytycznych sytuacjach - mówi prezes PZU Beata Kozłowska-Chyła.

Opaska życia to zakładane na rękę, jak zegarek, elektroniczne urządzenie, które monitoruje podstawowe parametry życiowe pacjentów, dokonuje pomiarów pulsu, temperatury ciała, a także saturacji, czyli nasycenia krwi tlenem. Analizuje wyniki natychmiast i sygnałem dźwiękowym oraz komunikatem na ekranie komputera alarmuje, gdy parametry życiowe chorego spadną do krytycznych poziomów.

Opaski życia są certyfikowane medycznie. Zdały już egzamin w ramach pilotażowego projektu, realizowanego przez PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach.

Łączna wartość finansowej pomocy PZU dla szpitali i służb walczących z epidemią sięga już 11 mln złotych. Do szpitali trafiają też respiratory, bronchoskopy oraz kardiomonitory. Wsparciem dla służb medycznych jest 200 samochodów PZU. Służą m.in. do przewozu próbek do badań od osób pozostających w domowej kwarantannie.Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages