Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Przedszkola i oddziały przedszkolne w gminie Ostróda pozostaną zamknięte

2020-05-06 07:54:48 (ost. akt: 2020-05-06 14:31:02)
W gminie Ostróda przedszkola samorządowe i oddziały przedszkolne na razie pozostają zamknięte, informuje Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda

W gminie Ostróda przedszkola samorządowe i oddziały przedszkolne na razie pozostają zamknięte, informuje Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Na środę (6 maja) polski rząd znosi kolejne ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Polskie władze umożliwiły otwarcie żłobków, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. W gminie Ostróda wymienione placówki na razie będą zamknięte, przynajmniej do 24 maja.

W kolejnym etapie znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa rząd umożliwił otwarcie od 6 maja żłobków, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Ostateczną decyzje w tej sprawie pozostawił samorządom, podkreślając, że zasady funkcjonowania wyżej wymienionych placówek muszą spełniać wytyczne Ministerstwa Zdrowia, Generalnego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Na terenie gminy Ostróda wymienione placówki na razie pozostaną zamknięte.

- Po dokonaniu analizy i konsultacji z rodzicami dzieci uczęszczających do placówek gminnych informuje, że przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Ostróda na dzień dzisiejszy nie zostaną otwarte - informuje Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda. - Na dziewięć placówek chęć uczestnictwa w zajęciach zgłosili rodzice szesnaściorga dzieci. Ewentualne ponowne uruchomienie przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych możliwe będzie najwcześniej od 24 maja, po dokonaniu ponownej diagnozy i analizy.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages