Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Burmistrz wymiękł, od wtorku targowisko miejskie będzie otwarte

2020-04-30 11:01:04 (ost. akt: 2020-04-30 11:24:45)
Od wtorku (5 maja) bramy targowiska mają zostać otwarte

Od wtorku (5 maja) bramy targowiska mają zostać otwarte

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Z powodu pandemii koronawirusa przez blisko dwa miesiące lokalni producenci rolni nie mogli sprzedawać swoich produktów na miejskim targowisku w Ostródzie. Mamy dla nich dobrą wiadomość, od wtorku (5 maja) ostródzki rynek ma zostać ponownie otwarty.

Kiedy w Olsztynie, Iławie i Morągu targowiska miejskie były czynne w Ostródzie zostało ono zamknięte. Przez kilka tygodni lokalni producenci rolni nie mieli gdzie sprzedawać swoich produktów. List w tej sprawie do burmistrza Ostródy wysłał wójt gminy wiejskiej Bogusław Fijas. Później telefonicznie próbowali się burmistrzem skontaktować rolnicy. Bez skutku. Wójt i rolnicy nie doczekali się odpowiedzi z miasta.

Tymczasem władze miejskie podjęły decyzję o ponownym uruchomieniu targowiska przy ul. Pionierskiej. W komunikacie miejskim można przeczytać: "Informujemy, że od najbliższego wtorku 5 maja, miejskie targowisko w Ostródzie zostanie ponownie otwarte. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników będą obowiązywać zasady sanitarne dotyczące zachowania odstępu, liczby osób na jedno stanowisko handlowe i inne ogólnie obowiązujące. W pierwszym etapie uruchamiania targowiska będzie ono funkcjonowało we wtorki i piątki, natomiast sprzedaż będzie ograniczona do towarów rolnych (świeżych) oraz roślin. Szczegóły użytkowania określa zarządca obiektu – Miejska Administracja Budynków Komunalnych Sp. z o.o. w Ostródzie. Kontakt: tel. 89 642 87 10, e-mail: biuro@mabk.eu, www.mabk.eu

W imieniu zarządcy zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich użytkowników ostródzkiego targowiska o zachowanie zasad bezpieczeństwa i rozsądku. Zachowajmy odstęp. Bądźmy bezpieczni."Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (30 kwietnia - 3 maja) wydaniu m.in.


Wnuczka została naszą córką
Zostali rodzicami dla wnuczki, bo córka miała 15 lat, jak zaszła w ciążę. Nie potępili jej, tylko wychowali wnuczkę jak rodzoną córkę. — Może w pierwszej chwili człowiek jest w szoku, ale okazuje się, że to, co się stało, nadaje naszemu życiu sensu — mówią małżonkowie.

Warmia i Mazury liczą na polskiego turystę
Rząd ogłosił kolejny etap łagodzenia restrykcji związanych z koronawirusem. Po majówce mają zostać otwarte m.in. hotele i miejsca noclegowe. Na tę decyzję czekała branża turystyczna, która w wyniku obostrzeń stoi i krwawi.

Do więzienia nie szłam z myślą, że czeka na mnie bandyta
Mój pierwszy rozmówca w więzieniu był przystojnym mężczyzną z modną fryzurą. Usiadł przede mną, ułożył palce w piramidkę i mówił z taką dykcją, jakby był prezenterem „Faktów" — mówi Nina Olszewska, autorka książki „Pudło. Opowieści z polskich więzień”.

Chcę być blisko ze wszystkimi, więc wróciłam na Mazury
Po siedmiu latach spędzonych w Nowej Zelandii Joanna Miller wróciła na dłuższą „chwilę” do Ostródy. Od najbliższej rodziny, męża i dwóch synów, dzielą ją tysiące kilometrów, więc spotykają się co tydzień w sobotę, żeby porozmawiać w internetowym Zoom Meetings.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages