Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Strażacy zapobiegli pożarowi w mieszkaniu przy ulicy Pieniężnego

2020-04-28 19:30:00 (ost. akt: 2020-04-28 19:48:14)
Jeden strażacki zastęp szybko ugasił pożar garnków stojących kuchence

Jeden strażacki zastęp szybko ugasił pożar garnków stojących kuchence

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Późnym popołudniem w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Pieniężnego w Ostródzie zadymiło się na klatce schodowej. Dym wydobywał się z jednego z mieszkań. Wezwani na pomoc strażacy w porę weszli do mieszkania, w którym zapobiegli rozprzestrzenieniu się pożaru i uratowali jego mieszkankę.

W mieszkaniu, do którego weszli strażacy na kuchence w ogniu były już garnki, w których lokatorka gotowała jedzenie. W trakcie gotowania kobieta zasnęła, a zawartość garnków zaczęła palić się w nich, wskutek czego powstało duże zadymienie. Dym wydobył się na klatkę schodową. Dlatego zaniepokojeni mieszkańcy budynku wezwali na pomoc strażaków.

Strażacy w ostatniej chwili zapobiegli rozprzestrzenieniu się ognia na mieszkanie. Podczas działań natknęli się też na leżącą kobietę, która była przytomna, ale kontakt z nią był utrudniony. Według informacji mieszkańców budynku kobieta mogła być pod wpływem alkoholu. Ratownicy medyczni podali kobiecie tlen. Strażacy szybko ugasili ogień na kuchence, a następnie przewietrzyli mieszkanie, w którym prowadzili działania.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages