Wtorek, 27 października 2020. Imieniny Iwony, Noemi, Szymona

Emeryci i renciści przekazują szpitalowi trzynastki

2020-04-15 09:59:49 (ost. akt: 2020-04-15 10:22:48)
Darczyńca z Samborowa przesłał nam dowód wpłaty emerytury na konto szpitala w Ostródzie

Darczyńca z Samborowa przesłał nam dowód wpłaty emerytury na konto szpitala w Ostródzie

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

— Czy wiecie jak przekazać pieniądze dla szpitala w Ostródzie? — dwa takie telefony odebraliśmy w redakcji od naszych czytelników, którzy chcieli przekazać swoje renty i emerytury. To taki dar od serca.

Darczyńcom podaliśmy numer konta, który szpital w Ostródzie uruchomił i na które można wpłacać donacje na walkę z epidemią koronawirusa. Zapytaliśmy też o powody takiej decyzji, wszak emeryci i renciści nie są najbogatszą grupą społeczną w naszym kraju, choć stabilną ekonomicznie.

Emeryt z Samborowa w gminie Ostróda, który nie chciał zdradzić swojego imienia i nazwiska, podkreślając, że nie robi tego dla sławy, wyjaśnił nam powody swojej decyzji.

— Po prostu trzeba sobie pomagać. Często słyszymy o rozdawnictwie pieniędzy, a to na trzynaste emerytury, a to na Program 500 plus, a przecież nie musimy tych pieniędzy zostawiać dla siebie. Rozmawiałem z żoną, mamy względnie stabilną sytuację i ona też poparła mój pomysł. Nastały teraz takie trudne czasy, brakuje na sprzęt medyczny i leki, to postanowiliśmy z żoną przekazać moją trzynastą emeryturę na rzecz szpitala. To tysiąc złotych. Taki dar od serca ode mnie i od żony — mówi mieszkaniec Samborowa.

Jak podkreślił, szczęśliwie nie ma wśród swoich bliskich i znajomych chorych na koronawirusa, ale chce pomóc innym w walce z groźną chorobą.
— Siedzimy z żoną na wsi, z nikim się nie spotykamy, tylko dzwonimy do bliskich i mamy nadzieję, że to wszystko dobrze się skończy — dodał. Nasz rozmówca przesłał nam też skan dowodu wpłaty pieniędzy na konto szpitala.

To nie jedyny darczyńca w ostatnich dniach. Inny nasz czytelnik poinformował, że jest rencistą z Ostródy i swoją trzynastą rentę, którą właśnie otrzymał, też przekaże na konto szpitala w Ostródzie.
— Chcę to zrobić anonimowo, bo nie chodzi tu o rozgłos, tylko o pomoc — mówi. — Przekażę około tysiąca złotych. Może to nie jest wiele w skali potrzeb szpitala, ale jak będzie takich wpłat więcej, to można uzbierać większą kwotę. Zachęcajcie do tego innych. Naprawdę warto pomagać.

Szpital w Ostródzie już kilka tygodni temu uruchomił konto, na które można wpłacać pieniądze na walkę z epidemią.
Dobrowolne wpłaty są przyjmowane na konto: 21 1440 1101 0000 0000 1170 3089 z dopiskiem "koronawirus".
— Codziennie spotykamy się z wyrazami wsparcia i działaniami, które pomagają nam w walce z epidemią — mówi Jacek Dudzin, prezes Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej SA w Ostródzie. — Za tę pomoc bardzo dziękujemy. Pieniądze zostaną na pewno dobrze spożytkowane.

Na stronie internetowej szpitala publikowana jest lista darczyńców, od których szpital otrzymuje wsparcie rzeczowe i finansowe. Pomoc jest bardzo szeroka. Takie dobro płynące z wielu źródeł w złych czasach epidemii.


Czytaj e-wydanie

Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (15 kwietnia) wydaniu m.in.

Waldemar kozłowskiLuzowanie gospodarki powoli
Rząd będzie stopniowo odmrażać gospodarkę. Pierwsze decyzje z tym związane mają wejść w życie już 19 kwietnia, ale do normalności droga jeszcze daleka. A o wielu rzeczach, jakimi je znamy, np. wakacjach, musimy już zapomnieć.

Ludzkie ciepło z dostawą do domu
Choć w obliczu pandemii koronawirusa banki żywności muszą zmagać się z trudnościami, ich przedstawiciele nie tracą z oczu osób potrzebujących wsparcia. Bank Żywności w Olsztynie dostarcza ciepłe posiłki seniorom. A z nimi też trochę dobra.


Maseczka na twarzGdzie musimy zakrywać twarz?
W czwartek wejdą w życie przepisy nakazujące zasłanianie twarzy w miejscach publicznych. Są nieprecyzyjne, więc pojawiło się dużo wątpliwości. Twarzy nie trzeba zasłaniać np. w samochodzie. Gdzie jeszcze?


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. i nie #2906686 | 88.156.*.* 15 kwi 2020 15:56

  i nie wstyd pisać wam na ten temat, poczekajcie jeszcze trochę większość umierających to 60 i 65 plus oszczędności na szpitale już powstają po tych co zmarli, ZUS powinien przekazać całość pieniędzy emeryta na ten cel jakie wyliczył mu, że dostanie na emeryturze, której nie doczekał, NIE DENERWUJCIE SIE TYMI EMERYTURANMI, pandemia wśród dzików trwa już u nas od 2014 r. (afrykański pomór świń - też wirus) i nie widać jej końca, wszystko na to wskazuje, że przez lata tych starych sporo ubędzie i sporo przybędzie na szpitale które teraz żebrzą o pomoc na zakup zwykłych maseczek itp. w tak podobno cywilizowanym kraju z zawsze

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pytanie #2906648 | 37.8.*.* 15 kwi 2020 15:15

  A ile na pomoc dla szpitala wpłacili Duda, Szumowski no i " szeregowy Posieł Kaczyński. Pytam bo mam zamiar pójść w ich ślady. O kieckowych już nie pytam bo oni to w 99,99% to brać a nie dawać

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. L #2906566 | 37.201.*.* 15 kwi 2020 13:45

  Ładnie by było , ażeby tak posłowie swoje diety przynajmniej na okres pandemii przeznaczyli na tak szczytny cel. Oni są bardziej stabilni ekonomicznie i z pewnością bogatszą grupą społeczną. Pożyjemy, zobaczymy. Moja znajoma ma 1600 zł. emerytury. Za mieszkanie , , wodę płaci 620 zł., prąd 130 zł.lekarstwa 200 zl. , telefon 60 zł. Do życia zostaje około 500-600 zl. Na ciuchy wydaje rzadko i w ciucholandach, nowe buty to rarytas. Teatr, kino, kawiarnia, urlop to bajka 1001 nocy. I z czego ona ma pomóc. Niech ci pomagają co mają 5000 zł. , a radni z pewnością mają i nie tylko oni.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. czytelnik #2906457 | 5.172.*.* 15 kwi 2020 12:01

  Te pieniądze jak trafią do szpitala to i tak tego pacjent nie odczuje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. frost #2906448 | 213.216.*.* 15 kwi 2020 11:51

   @do y... żeby zaspokoić ciekawość forumowicza przekazuję, że Kaczor przekazał swoją 13 w 2019 roku - Prezes PiS Jarosław Kaczyński przeznaczył trzynastą emeryturę na wykup koni z rzeźni, a po zwróceniu się z prośbą przez fundację "Dalej Razem" zajmującą się osobami z autyzmem wspomógł dodatkowo także fundację ze swoich własnych środków. W tym roku Kaczor też przekaże kasę na wybrany cel. Na razie rozpatruje prośby,które wpłynęły. Co jak co, ale Kaczor węża w kieszeni nie ma.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (13)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages