Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Podejrzani o wymuszenie rozbójnicze staną przed sądem

2020-04-03 13:48:53 (ost. akt: 2020-04-03 13:54:04)

Autor zdjęcia: Policja

Aktem oskarżenia zakończyło się postępowanie przeciwko dwóm młodym mieszkańcom Ostródy podejrzanym o próbę wymuszenia rozbójniczego oraz posiadanie narkotyków.

Sprawa rozpoczęła się w październiku 2019 roku, kiedy młodzi mieszkańcy Ostródy zaatakowali pokrzywdzonego i grozili jego rodzinie. W ten sposób żądali od niego pieniędzy.

- Policjanci od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy - informuje ostródzka Policja. - Jeszcze tego samego dnia obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Funkcjonariusze znaleźli przy nich narkotyki. Kolejne zabronione substancje ujawnione zostały w domu jednego z nich.

20 i 21- latek usłyszeli zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego połączonego z pobiciem oraz posiadania narkotyków. Ponadto, jeden z podejrzanych odpowie również za przestępstwo udzielania środków odurzających.

Mężczyźni objęci zostali poręczeniem majątkowym. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa 20- i 21- latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages