środa, 2 grudnia 2020. Imieniny Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Gra na automatach zakończyła się mandatami

2020-04-03 10:17:48 (ost. akt: 2020-04-03 10:25:49)
Zdjęcie jest ilustracja do tekstu

Zdjęcie jest ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: Izba Adninisracji Skarbowej w Olsztynie

Policjanci z Morąga ukarali dwóch mężczyzn, którzy złamali przepisy porządkowe związane z epidemią koronawirusa. Przed sądem rodzinnym odpowie również nieletni chłopak, który wraz z nimi przebywał w pomieszczeniu z nielegalnymi automatami do gier.

W miniony wtorek (31.03) późnym wieczorem, w jednej z miejscowości pod Morągiem policjanci zauważyli duży kontener i zaparkowane obok niego pojazdy. W związku z epidemią koronawirusa i zakazem gromadzenia się, funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy nie dochodzi w tym miejscu do grupowania się osób.

Jak okazało się, w środku kontenera znajdowały się 3 osoby - dwóch dorosłych mężczyzn oraz osoba nieletnia. W pomieszczeniu stały również 3 aktywne automaty do gier.

W związku z naruszeniem przepisów porządkowych związanych z zakazem grupowania się, mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi. Wobec nieletniego chłopaka sporządzono dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego.

Na miejsce zostali wezwani również policjanci kryminalni, technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz krajowej Administracji Skarbowej. Automaty do gier zostały zabezpieczone.

Posiadanie aktywnych automatów do gier wbrew warunkom koncesji i bez wymaganego urzędowego sprawdzenia i nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć jest zabronione. Policjanci z Morąga wyjaśniają tą sprawę.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (3 kwietnia) wydaniu m.in.


Paweł i Michalina podczas nauki w domu. Nie zawsze są pełni zapału do pracy.Zupa na gazie i szczypta matmy
Koronawirus zamknął w domach dzieci, a wraz z nimi sporą grupę rodziców. Część mam i ojców mogła skorzystać z urlopów opiekuńczych, część natomiast pracuje zdalnie. Czyli pracują, uczą matematyki i... jednocześnie gotują zupę. Jak nie zwariować w tym czasie?

Głosowanie kopertowe?
Politycy PiS przygotowali projekt w sprawie głosowania korespondencyjnego. Jeżeli zostanie przyjęty, to wybory prezydenckie odbędą się bez potrzeby wychodzenia do lokali wyborczych.

Żyjemy z tym już miesiąc
Tak, to już miesiąc. 4 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział nam to, czego się obawialiśmy, choć nie potrafiliśmy jeszcze wtedy tego zrozumieć, jak bardzo to coś zmieni nasze życie. Tego dnia dowiedzieliśmy się, że w Polsce mamy pierwszego chorego z koronawirusem. Dzisiaj jest ich już ponad dwa tysiące. I, jak powiedział kilka dni temu minister — to nie tylko nie jest początek końca epidemii, ale to nie jest nawet koniec jej początku.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages