środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Papież Jan Paweł II odszedł 15 lat temu...

2020-04-02 13:17:20 (ost. akt: 2020-04-02 13:38:48)
Msza św. w intencji Jana Pawła II odprawiona 2 kwietnia 2007 roku na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie

Msza św. w intencji Jana Pawła II odprawiona 2 kwietnia 2007 roku na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie

Autor zdjęcia: Romuald Aramowicz

Dziś mija 15. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. W czasach epidemii nie ma uroczystości związanych z rocznicą. Przypominamy te, które odbyły się w Ostródzie w latach poprzednich.

Papież zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37. Sześć dni później, 8 kwietnia 2005 roku Jana Pawła II żegnało kilka milionów ludzi w Rzymie. 14 stycznia 2011 Papież Benedykt XVI wyznaczył na dzień 1 maja 2011 beatyfikację papieża Jana Pawła II, której dokonał osobiście w Watykanie na placu św. Piotra. 1 maja 2011 nastąpiła beatyfikacja Jana Pawła II podczas uroczystej Mszy Świętej na placu św. Piotra w Rzymie.

Ostródzianie co roku w rocznicę śmierci Papieża Polaka modlili się wspólnie na mszach organizowanych m.in. na placu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Ostródzie, a także na placu Jego imienia. Dziś w czasach pandemii i zakazu zgromadzeń, nie możemy tego zrobić. Przypominamy więc te wydarzenia sprzed lat.

Czuwanie przy krzyżu na Placu Jana Pawła II 2 kwietnia 2007 roku.

Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (2 kwietnia) wydaniu m.in.

Pani Krystyna uważa, że wszyscy musimy rygorystycznie przestrzegać zakazów. jej zdaniem nie wszyscy to rozumieją.Zaraza nie będzie trwała wiecznie
Sprawdziliśmy, jak mieszkańcy Olsztyna przestrzegają zakazów, które mają chronić przed epidemią koronawirusa. Nakazy są przestrzegane. Widać jednak, że jesteśmy coraz bardziej zmęczeni pełzającą epidemią. Wielu puszczają nerwy...

2005 po śmierci papiezaSamotna trumna przed bazyliką
Na placu Świętego Piotra stoi trumna wykonana z drewna cyprysowego. Na niej leży ewangeliarz, którego karty przewraca wiatr. W końcu księga się zamyka, tak jak ziemski rozdział życia Jana Pawła II. Dziś mija 15. rocznica śmierci papieża.

Przełóżmy wybory prezydenckie
Tak można skwitować stanowisko większości prezydentów i burmistrzów największych miast regionu. Są jednak i tacy, którzy uważają inaczej. No i są też tacy, którzy swojego zdania nie chcą ujawnić.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages