Kolejne kostki brukowe betonują Ostródę, rozrasta się sieć ścieżek rowerowych

2020-03-27 09:50:54(ost. akt: 2020-03-27 10:31:49)
Powstają kolejne kilometry ostródzkich ścieżek rowerowych

Powstają kolejne kilometry ostródzkich ścieżek rowerowych

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Jak tylko skończy się epidemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia ostródzcy rowerzyści będą mieli kolejne kilometry ścieżek rowerowych. Następny etap realizowany jest od dworca PKP przez ulicę Batorego w kierunku Jagiełły. Niedługo będzie gdzie "pokręcić".
Kolejnymi tysiącami kostek brukowych zostanie zabetonowana Ostróda. Jest to poniekąd powód do zadowolenia, ponieważ ostródzcy rowerzyści będą mieli jeszcze więcej kilometrów ścieżek rowerowych. Zatem jeśli tylko nadarzy się okazja, to będzie można wsiąść na jednoślady i popedałować trochę po nowych traktach rowerowych.

Kolejny etap realizowany jest na ulicach Batorego i Pionierskiej. Prace mają zakończyć się z końcem czerwca. Ścieżka rowerowa zgodnie z projektem będzie oświetlona, zatem będzie z niej można korzystać w dzień i po zmierzchu. Jeśli inwestycja dobiegnie końca to splotą się nitki sieci rowerowej łączące powstający właśnie odcinek z niedawno oddanym między ulicami Jagiełły a Smosarskiej. Stamtąd już tylko "zakręcić" w kierunku Szafranek na teren gminy Ostróda, a następnie skierować się w kierunku Jeziora Ornowskiego. Widoki fantastyczne. Po prostu petarda. Zatem czekamy.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl



W dzisiejszym wydaniu m.in.

Pan Darek zanim jeszcze poddał się kwarantannieŻycie za zamkniętymi drzwiami
Prawie 2300 osób na Warmii i Mazurach nie może wychodzić z domu. Drzwi zamknęła im kwarantanna domowa. To na pewno czas próby. Jak go spędzać, żeby nie zwariować? Pan Darek żartuje i nagrywa filmiki dla znajomych. Pani Ewelina natomiast odchodzi od zmysłów.

Koronawirus to lekcja, którą szybko trzeba odrobić
Już w czasie debaty nad nowelizacją ustawy o inspekcji sanitarnej 22 stycznia, jako pierwszy użyłem określenia „koronawirus” w Sejmie. I pytałem, co by było, gdyby taka epidemia przyszła do nas, a my nie mielibyśmy sprawnego systemu inspekcji sanitarnej. Mało kto się wtedy moimi pytaniami przejął — mówi prof. Wojciech Maksymowicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Świat po pandemii...
Koronawirus kiedyś przeminie. Co będzie po nim? Świat chyba nie będzie już taki sam. Wiele branż odczuwa już skutki walki z pandemią, ale równie dużo liczy zyski z e-commerce. A obostrzenia? Jeszcze miesiąc temu nikt nie uwierzyłby, że będą aż tak duże.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5