Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Pracowita noc strażaków, gasili kilka podpalonych pojemników na odpady

2020-03-16 09:07:40 (ost. akt: 2020-03-16 10:20:14)
Pojemnik na odpady przy ul. Pieniężnego spłonął, a raczej stopił się niemal w całości

Pojemnik na odpady przy ul. Pieniężnego spłonął, a raczej stopił się niemal w całości

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Prawdopodobnie podpalenia były przyczyną pożarów pojemników na odpady, które podczas ostatniej nocy gasili ostródzcy strażacy. Plastikowe pojemniki na śmieci spaliły się w kilku miejscach Ostródy. Przy ul. Curie-Skłodowskiej policjant zapobiegł większemu pożarowi.

Plastikowe pojemniki na odpady komunalne gasili minionej nocy ostródzcy strażacy. W poniedziałek około godz. 4 strażacy zostali wezwani do kilku pożarów pojemników na odpady komunalne, które zapaliły się na ostródzkich ulicach. Zastępy strażackie do gaszenia ognia zostały wezwane w okolice instalacji odbierania odpadów na ulicach Pieniężnego, Skłodowskiej-Curie i Osiedla Młodych. Do jednego podobnego zdarzenia zastępy strażackie zostały też wezwane na ul. Jana Pawła II.

Zanim jednak strażacy otrzymali sygnały o pożarach w różnych miejscach niektórzy mieszkańcy radzili sobie sami. Przy ul. Curie-Skłodowskiej z pomocą współmieszkańcom ruszył mieszkający tam policjant. Kiedy zobaczył płonące torby z odpadami budowlanymi napełnił woda wiadro i ruszył by ugasić pożar. Zanim przyjechali strażacy zmniejszył ogień, uniemożliwiając przedostanie się pożaru na zaparkowane w pobliżu auta.

- Prawdopodobną przyczyną pożarów pojemników oraz toreb na odpady było podpalenie - stwierdził Marcin Wiśniewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages