Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Sobotni mecz ostródzkiego Sokoła stoi pod znakiem zapytania

2020-03-11 16:00:56 (ost. akt: 2020-03-11 16:17:23)
Nie wiadomo czy sobotni mecz Sokoła Ostróda dojdzie do skutku

Nie wiadomo czy sobotni mecz Sokoła Ostróda dojdzie do skutku

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Nie wiadomo czy w najbliższą sobotę (14 marca) piłkarze Sokoła Ostróda rozegrają mecz 20. kolejki grupy 1 III ligi. Ostródzianie na stadionie przy ul. 3 Maja powinni zagrać z KS Wasilków. Jednak w sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa stoi to pod wielkim znakiem zapytania.

Władze państwowe zawiesiły w naszym kraju organizację imprez masowych - sportowe i kulturalne. Zatem mecze piłkarskiej ekstraklasy miały być rozgrywane przy pustych trybunach w najbliższy weekend. Podobnie sytuacja miała wyglądać w niższych klasach rozgrywkowych gdzie spotkania odbywają się na zasadzie imprez masowych, na które przychodzi więcej niż 1000 widzów.

Póki co nie ma konkretnej decyzji co do sobotniego meczu 20. kolejki grupy 1 III ligi między Sokołem Ostróda a KS Wasilków. Spotkanie zgodnie z planem powinno zostać rozegrane w sobotę (14 marc) na stadionie przy ul. 3 Maja o godz. 18. W Ostródzie liczba kibiców na trybunach nie jest przyczynkiem do organizacji imprez masowych, ale na razie nie wiadomo czy pojedynek dojdzie do skutku w terminie.

Mimo wszystko ostródzcy piłkarze są przygotowani do sobotniej rywalizacji. Ale trzeba jeszcze poczekać na decyzję władz związkowych.

- Decyzja odnośnie III ligi zapadnie w czwartek (12 marca) podczas nadzwyczajnego posiedzenia PZPN - poinformował nas Marek Jasiński, przedstawiciel ostródzkiego Sokoła.

Bez względu na decyzję władz związku piłkarskiego władze Ostródy wydały decyzję o tym by imprezy sportowe i kulturalne nie odbyły się w najbliższych dniach w naszym mieście.

Piłkarze Sokoła są gotowi do grania. Mimo że na trybunach stadionu nie zasiądzie więcej niż tysiąc widzów to burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak zdecydował, że na obiektach miejskich nie będzie sportowych imprez w najbliższy weekend.

Jak to się skończy? Zobaczymy.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages