Sobota, 5 grudnia 2020. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Dziady Kazimierskie już w sobotę w Ostródzie

2020-02-19 17:27:41 (ost. akt: 2020-02-19 17:30:50)

Autor zdjęcia: Archiwum zespołu

Na Dziady Kazimierskie zapraszamy do Tawerny Ostróda w sobotę 22 lutego.

Zespół to zjawisko na polskiej scenie muzycznej. Dziady Kazimierskie mieszkają pod Kazimierzem, w Warszawie. Przewijające się w ich piosenkach wątki „kazimierskie” mają wymiar uniwersalny.

Nie trzeba znać się ani na Kazimierzu Dolnym ani na Kazimierzu Wielkim i Esterce, żeby się doskonale bawić przy ich piosenkach. Niech nikogo nie zdziwi, że o tak małym miasteczku można tyle śpiewać. To miejsce wielokulturowe i wielowymiarowe, pełne tajemnic, legend, ciekawostek i czasoprzestrzennych zawirowań.

Nie każdy od razu zrozumie o czym śpiewają Dziady, ale każdego wciągnie ich bajkowo magiczna, muzyczna opowieść. To efekt nie tyko doskonałej pod każdym względem muzyki (wybuchowa mieszanka folku, ska, funky i czego tam tylko słuchać sobie zażyczy), ale również osobowości wokalisty zespołu.

Włodek Dembowski, znany szerzej fanom muzyki jako „Paprodziad”, wokalista takich grup jak Łąki Łan czy November Project, jest nie tylko głosem na dziadowskich koncertach, ale przejmuje rolę wodzireja, który zręcznie kieruje koncertową przygodą.

Koncert Dziadów Kazimierskich jest spektaklem słowno-muzycznym, w którym widzowie i muzycy biorą udział na równych warunkach. „Dziady to nie muzyka, to styl życia” – mówią artyści i swoją dziadowską filozofią zarażają słuchaczy na każdym koncercie.

Otwarcie sali i trochę muzyki z gramofonu - 19:00
Start koncertu - 20:00
Bilety - 30 zł w dniu koncertu
Wpadajcie tłumnie!

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages