Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Kacper Sezonienko, wychowanek AP Ostróda strzelił gola w kadrze Polski U-17

2020-02-08 16:57:28 (ost. akt: 2020-02-08 17:16:00)
Kacper Sezonienko, wychowanek AP Ostróda

Kacper Sezonienko, wychowanek AP Ostróda

Autor zdjęcia: Archiwum

Mieszkaniec gminy Ostróda, konkretnie miejscowości Lichtajny, wychowanek ostródzkiej Akademii Piłkarskiej Kacper Sezonienko świetnie zameldował się w reprezentacji Polski U-17. Popularny "Sezon" w sobotę podczas meczu Polski z Norwegią zdobył gola na 1:0.

Kilka tygodni temu dla rozrywki wpadał sobie do Samborowa na rozgrywki Gminnej Ligi Halowej, a tam występował w barwach Perkoza Lichtajny. Natomiast w drugiej połowie z pierwszą drużyną Lechii Gdańsk poleciał na zgrupowanie do Turcji. A w sobotę (8 lutego) strzelił pierwszego gola w barwach Biało-czerwonych U-17, prowadzonych przez trenera Marcina Dornę.

Kacper Sezonienko, rocznik 2003, pierwsze piłkarskie kroki stawiał w barwach AP Ostróda. Pochodzący z podostródzkich Lichtajn "Sezon" od początku przewyższał umiejętnościami piłkarskimi swoich klubowych rówieśników. Dwa lata temu otrzymał pierwsze powołanie na konsultacje reprezentacji Polski U-15 prowadzonej przez Marcina Dornę. Wtedy jeszcze nie zdobył zaufania szkoleniowca kadry. Jednak cały czas był pod obserwacją reprezentacyjnych trenerów. "Sezon" przeniósł się do Lechii Gdańsk, w jednym meczu Centralnej Ligi Juniorów strzelił pięć goli i wrócił na tapetę. Grający w Lechii wychowanek AP Ostróda otrzymał powołanie do kadry Polski U-17 Marcina Dorny i właśnie bierze udział w turnieju w Hiszpanii. W sobotę wystąpił w meczu z Norwegią i w 53. min Sezonienko strzelił swojego pierwszego gola w kadrze podczas pojedynku z Norwegią.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages