Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Mistrz gminy Ostróda już wyłoniony, wiadomo kto będzie na podium [ZDJĘCIA]

2020-01-27 06:00:00 (ost. akt: 2020-01-26 21:28:25)
W meczu na szczycie gminnej halówki górą była LA Zabawa Samborowo

W meczu na szczycie gminnej halówki górą była LA Zabawa Samborowo

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W przedostatniej kolejce spotkań Gminnej Ligi Halowej w Samborowie poznaliśmy nowych mistrzów gminy Ostróda. Główne trofeum odbiorą piłkarze LA Zabawa Samborowo, którzy dotychczas wygrali wszystkie dziesięć meczów gminnej halówki.

Przed 10. kolejką spotkań GLH były tylko dwa zespoły, które miały jeszcze szanse na zdobycie halowego mistrzostwa gminy Ostróda. To LA Zabawa Samborowo, która wygrała wszystkie mecze i Oldboys Turznica z jedną porażką na koncie. Oba zespoły stanęły naprzeciw siebie właśnie w przedostatniej serii gier. Samborowianom wystarczał remis by zapewnić sobie mistrzostwo, natomiast piłkarze z Turznicy musieli wygrać by mieć na to szanse.

Skoro Oldboys potrzebowali trzech punktów, to postawili na ofensywę. W 5. min zespół z Turznicy prowadził. Za kilka minut wyrównał Bartosz Solis. Później szybkie dwa gole Turznicy i LA Zabawa znowu goniła wynik. Dwa gole Solisa i było 3:3. Później spod swojego pola karnego uderzył Łukasz Goździejewski i pierwszy raz w tym meczu prowadziło Samborowo. Oldboys odrobili stratę, a następnie czwarty raz w tym meczu objęli prowadzenie. Nie na długo, bo LA Zabawa znowu wyrównała. Wtedy Oldboys wycofali bramkarza żeby mieć przewagę w polu. Postawili wszystko na jedną kartę, bo musieli wygrać. Nie udało się. Samborowianie dwa razy przechwycili futbolówkę i z daleka posłali ją do pustej bramki. LA Zabawa wygrała 7:5 i zdobyła mistrzostwo gminy Ostróda.

Mistrz jest znany, ale została jeszcze do rozstrzygnięcia kwestia kto zajmie 2. i 3. miejsce. Szanse na to mają tylko Oldboys i Perkoz Lichtajny, bo bez względu na wyniki ostatniej kolejki te dwa zespoły znajdą się na podium. Przed finiszem rozgrywek GLH obie ekipy mają po 24 punkty.

Inne wyniki 10. kolejki: Iskra I Smykówko - Koma Brzydowo 2:1, Iskra II Smykówko - Góra Idzbark 8:1, Paka Samborowo - Ostróda/Wigwałd 3:1, Gazownia FC - Terc-Bud Durąg 5:3, Perkoz Lichtajny - Team Kraplewo 5:0 (walkower).Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages