środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

W Samborowie policjanci i strażacy zabezpieczają niewybuch

2020-01-23 19:54:20 (ost. akt: 2020-01-23 20:16:11)
Zdjęcie jedt ilustracją do tekstu

Zdjęcie jedt ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

W Samborowie pod Ostródą mieszkańców miejscowości na baczność postawiły dźwięki syren policyjnych i strażackich. Służby zostały wezwane do zabezpieczenia niewybuchu z drugiej wojny światowej. Wybuchowe znalezisko do domu z lasu prawdopodobnie przyniósł młody mieszkaniec Samborowa.

W czwartek po południu w Samborowie słyszalne były odgłosy syren radiowozów policyjnych i samochodów strażackich. Przedstawiciele służb wyjechali do zabezpieczenia niewybuchu, który leżał na jednym z podwórek przy ul. Dworcowej. Prawdopodobnie wybuchowe znalezisko pochodzi z czasów drugiej wojny światowej.

Według niepotwierdzonych informacji pocisk został przyniesiony, jak mówią mieszkańcy Samborowa, tzw. terenu bunkrów. Niewybuch miał być przyniesiony do domu przez jednego z młodych mieszkańców Samborowa. Chłopiec niebezpieczne znalezisko miał zostawić w mieszkaniu. Na widok niewybuchu jeden ze starszych domowników wyniósł go na podwórko i powiadomił o tym odpwiednie służby. Policjanci i strazacy ochotnicy zabezpieczyli zagrożony teren w oczekiwaniu na przyjazd saperów.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages