Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Młodzież i jej pasje - nowy projekt promuje talenty

2020-01-14 12:34:15 (ost. akt: 2020-01-14 12:44:16)
Szymon Szczepanek i jego prace

Szymon Szczepanek i jego prace

Autor zdjęcia: A.Kołodziejska/Sz.Szczepanek

„Mówi się, że każdy człowiek rodzi się z jednym talentem. Czasem nie odkrywa go nigdy, lecz ten talent sprawia, iż wszyscy jesteśmy wyjątkowi”. Podążając za słowami Agnieszki Stefańskiej odkryty talent to wielki skarb.

W internacie ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie rozpoczął się nowy projekt. Ma on na celu lepsze poznanie młodzieży, promujący i motywujący wychowanków do rozwijania swoich pasji oraz dzielenia się nimi ze społecznością internacką.

Szymon Szczepanek - wychowanek Internatu, tegoroczny maturzysta, przedstawił swoje prace. Jak sam mówi, jest samoukiem, inspiracji szuka w przyrodzie, anatomii człowieka i otaczającym świecie. Twierdzi, że surrealizm to nie jego styl, aczkolwiek bardzo lubi Salvadora Dali, a z polskich artystów Artura Grottgera. Posługuje się techniką stippling - czyli wykonuje rysunek samymi kropkami. Gotowe prace stały się inspiracją dla innych artystów.

Szymon traktuje swoją pasję jako hobby, którym zajmuje wolne wieczory i chciałby dalej się rozwijać. W ramach wsparcia, kierownik internatu – Barbara Konstantynowicz wręczyła Szymonowi narzędzia, które pomogą mu tworzyć kolejne prace. Więcej prac Szymona można zobaczyć na portalach społecznościowych.
Agnieszka KołodziejskaPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages