Sokół Ostróda trzeci w turnieju o puchar Dźwigi Godlewski [zdjęcia]

2020-01-05 16:42:54(ost. akt: 2020-01-05 21:29:52)
Piłkarze Sokoła Ostróda zajęli 3. miejsce

Piłkarze urodzeni w 2010 roku i młodsi w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji walczyli o puchar firmy Dźwigi Godlewski. Główne trofeum pojechało do Brodnicy, a trzeciego miejsca cieszyli mali piłkarze ostródzkiego Sokoła.
Najpierw faza grupowa, a później rywalizacja systemem pucharowym. Dziewięć zespołów wystartowało w hali OCSiR w drugim tej zimy halowym turnieju zorganizowanym przez Akademię Piłkarską Ostróda. Wśród uczestników były cztery drużyny z naszego regionu - Dąbrówno, Sokół Ostróda oraz AP I i AP II Ostróda. Pierwsi z turniejem pożegnali się piłkarze z Dąbrówna, którzy zamknęli klasyfikację.

Do fazy pucharowej awansowały pozostałe nasze drużyny. Większej roli w zmaganiach na parkiecie hali OCSiR nie odebrały ekipy ostródzkiej "Apki". Zespoły AP zajęły 6. miejsce druga ekipa i 8. miejsce AP I. Najlepiej z ostródzian spisali się podopieczni Andrzeja Burcharta. Piłkarze Sokoła znaleźli się w najlepszej czwórce. Nie zdołali awansować do finału. Młode Sokoły zagrali w meczu o 3. miejsce, w który 2:0 pokonali Constract Lubawa. Finał był wewnętrzną sprawą drużyn z Brodnicy, Gol II wygrał turniej, pokonując w finale 3:0 Spartę.