środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Niezapomniane dziewięć miesięcy współpracy młodzieży z seniorami

2019-12-24 14:04:53 (ost. akt: 2019-12-24 12:16:17)
Uczestnicy projektu na spotkaniu podsumowującym działania

Uczestnicy projektu na spotkaniu podsumowującym działania

Autor zdjęcia: Archiwum

Wolontariusze z Klubu Ośmiu z Internatu ZSZ im. S. Petőfi dziewięć miesięcy uczestniczyli w projekcie „Aktywni seniorzy w Ostródzie” prowadzonego przez Fundację Aktywności na Mazurach w Miłomłynie. Będzie to niezapomniany czas międzypokoleniowej integracji.

Poprawa jakości życia osób starszych poprzez zwiększenie aktywności społecznej i integrację wewnątrz i międzypokoleniową takie było główne założenie projektu. Wolontariusze wespół z seniorami brali udział w różnych przedsięwzięciach. Były to: zajęcia ruchowe (gimnastyka, nordic walking, basen), warsztaty komunikacji i autoprezentacji, warsztaty korzystania z nowych technologii, szkoła stylu, wycieczka do Gdańska i Sobieszewa, wycieczka i warsztaty artystyczne w Aniołowie, wycieczki to teatru, zbiórki darów dla potrzebujących.

Wolontariusze z Internatu zżyli się z seniorami podczas wspólnie spędzonego czasu i cenią sobie możliwość obcowania ze starszymi i doświadczonymi ludźmi, jednocześnie czerpiąc dużą satysfakcje z możliwości wspierania ich swoim młodzieńczym zapałem, wiedzą i zabawą.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages