Wtorek, 27 października 2020. Imieniny Iwony, Noemi, Szymona

Harcerze przekażą nam Betlejemskie Światło Pokoju

2019-12-16 15:45:26 (ost. akt: 2019-12-16 15:54:39)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Komenda Hufca ZHP w Ostródzie, 3. Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Ogniki” im. Karola Wojtyły zaprasza na przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom Ostródy.

Światło Betlejemskie to ogień zaczerpnięty z Groty Narodzenia Chrystusa przez skautów austriackich, a następnie przekazywane przez skautów i harcerzy mieszkańcom Europy. Tegoroczne hasło „Światło, które daje moc...” to Światło dodaje nam odwagi i mocy, byśmy na nowo sięgnęli do naszych korzeni, które wywodzą się z uniwersalnych, kulturowych i etycznych wartości chrześcijaństwa.

Pośród nas mogą być mrok i ciemności, a jednak widzimy Światło: mały, nikły płomyk, który jest silniejszy od mroku, zdającego się być potężnym i niemożliwym do przezwyciężenia. Światło pali się w Betlejem w miejscu narodzin Chrystusa. Pali się tam najjaśniej, choć po ludzku sądząc, wszystko wydaje się tam bardziej mroczne i pozbawione nadziei. Staje się ono znakiem mocy przekraczającej to, co tylko ludzkie i ziemskie. Jezus zwyciężył śmierć – On żyje – i wiara w Niego przenika człowieka i to wszystko, co jest mroczne i groźne.

Trzymając w ręku Betlejemskie Światło Pokoju edycji 2019 roku umacniajcie innych w pokonywaniu samych siebie, otwieraniu się na innych w realizowaniu swoich zadań.
Światło, które daje moc niech prowadzi nas wszystkich do wiary, wskazuje przestrzeń Boga, Jego piękno i miłość.

Komenda Hufca ZHP w Ostródzie, 3. Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Ogniki” im. Karola Wojtyły zaprasza na przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom Ostródy dn. 22 grudnia 2019 roku podczas uroczystej Mszy Świętej, która odbędzie się w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godzinie 13.30. Prosimy o przyniesienie swoich lampionów.
Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages