środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Maluchy i dziadkowie zagrali w 9. Memoriale Kazimierza Sochackiego [zdjęcia]

2019-12-16 09:19:54 (ost. akt: 2019-12-16 09:53:10)
Najmłodsi uczestnicy memoriału toczyli emocjonujące pojedynki

Najmłodsi uczestnicy memoriału toczyli emocjonujące pojedynki

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Najmłodsi mieli pięć lat, a najstarsi ponad 70. Pierwsi nie znali Kazimierza Sochackiego, natomiast ci drudzy wielokrotnie z nim grali. Jednak wszyscy w hali OCSiR zagrali w memoriale popularnego Kazika. Tenis stołowy połączył pokolenia.

Zdarzają się turnieje sportowe, podczas których miejsca zajęte przez zawodników są kwestią drugorzędną. Ważniejsze są bowiem spotkania przyjaciół po latach, którzy mogą powspominać stare czasy. Takim eventem bez wątpienia jest pingpongowy Memoriał Kazimierza Sochackiego, który już 9. raz rozegrany został w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Na początku w memoriale uczestniczyli tylko ci, którzy go znali i grali przed laty z Sochackim. Jednak po kilku latach organizatorzy uznali, że to świetna okazja do promowania sportowych postaw wśród najmłodszych adeptów tenisa stołowego. Dlatego od kilku lat w rywalizacji biorą udział najmłodsi, dla których oczywiście miejsca są najważniejsze. W tym roku najmłodszy uczestnik miał 5 lat i świetnie sobie radził przy stole, mimo że jego głowa wystawała tuż ponad blat.

Jednak wśród dorosłych spotkanie przy stole było okazją do podyskutowania, a przede wszystkim wspominania popularnego Kazika. Można było usłyszeć m.in., że miał bekhend, którym "kończył" większość swoich zwycięskich akcji. Natomiast forhend służył jemu głównie do przebicia na drugą stronę stołu. Wspomnienia z nutką rywalizacji są najważniejsze podczas takich wydarzeń.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages